test

Всі новини про життя міста

У столичній лікарні провели родинну трансплантацію захиснику із Кривого Рогу, для якого донором стала мама (фото)

Сергій – артилерист, коли почалися проблеми з тиском, списував це на особливості своєї військової справи. Але потім почали набрякати ноги, і все помітніше і сильніше. Врешті, Сергія госпіталізували.

Про це повідомляє Український центр трансплант-координації.

До війни Сергій працював прохідником на одній з криворізьких шахт і ніколи не скаржився на здоров’я. У перші дні 22-го він пішов добровольцем, воював на Херсонщині, під Бахмутом і Соледаром. Коли госпіталізували то виявили хронічну ниркову недостатність: одна нирка була повністю виключена з процесу, інша ледь працювала, а рівень креатиніну просто зашкалював.

Лікарі констатували: потрібен гемодіаліз і трансплантація. Можна стати у лист очікування на орган від померлого донора або провести пересадку нирки від когось з родини. Донором для захисника, після відповідного обстеження, змогла стати його мама пані Надія, а трансплантацію провела команда  “Київської міської клінічної лікарні 1”. Пересаджена нирка запрацювала на операційному столі, а вже за тиждень Сергій і його мама повернулися додому.

Наразі чоловік відновлює сили, постійно підтримує контакт зі своїми побратимами і мріє знайти для себе справу, аби бути їм корисним.

Варто зауважити, що Київська міська клінічна лікарня №1, де провели трансплантацію захиснику, ввійшла в п’ятірку закладів, які у першому кварталі нинішнього року провели найбільше трансплантацій в країні. За досить короткий термін лікарня сформувала трансплант-команду, яка проводить мультиорганні пересадки.

Цьогоріч медики лікарні провели уже 15 трансплантацій – пересадили 10 нирок, 2 печінки і 3 серця. Всього з 2021 року командою закладу проведено 81 органну пересадку.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини