26 листопада на заході у Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» були присутні учні місцевих шкіл – волонтери ГО «КЕТЕР», студенти та викладачі історичного факультету Криворізького педагогічного університету, учасники бойових дій в зоні АТО, громадські активісти й члени Українського товариства глухих.
Всі вони стали учасниками дискусії, що була присвячена історичному екскурсу в минуле і аналізу сучасних подій України.
Поважний форум розпочався із інтерактивного воркшопу, на якому учасники не лише дізналися імена один одного, а й прийшли до висновку, настільки важко іноді буває домовитися між собою та прийняти в коло спілкування людей, які є асоціальними елементами суспільства. Цей воркшоп мав на меті показати, що сьогодні серед українців теж багато суперечностей, і вирішити їх ми спроможні лише спільними зусиллями.
Після цього присутні переглянули відеоролик, який допоміг пригадати страшні часи від подій Голодомору до Революції Гідності й Свободи. Саме ці кадри підвели учасників до активної дискусії. На загал були поставлені питання: чи міг український народ уникнути революцію; чи можемо ми стверджувати, що на сьогодні революцію завершено; що чекаємо від держави, народу та від себе особисто після подій на Майдані?
Першими висловилися викладачі Криворізького державного університету, які продемонстрували наукову точку зору щодо передумов, причин та наслідків Революції Гідності, та ветерани бойових дій в зоні АТО, що також висловили своє бачення щодо українських подій останніх років. Цікавими стали доповнення й студентів-істориків, які емоційно згадували 2013-2014 роки та свою участь у організації Майдану в Кривому Розі.
Важливими стали й думки людей з обмеженими фізичними можливостями. Завдяки спеціалісту-сурдоперекладачу вони пояснили своє ставлення до української революції та розповіли про те, як вболівали за народ, що повстав у Києві.
Наймолодшими учасниками заходу були учні. Діти говорили про власні враження від революції. Школярі помітили, що після подій на Майдані, їх однолітки почали носити вишиванки, говорити українською та пишатися своїм походженням.
Кожна думка, що лунала, породжувала нові питання та висновки про те, які завдання сьогодні має ставити перед собою наше суспільство. Більшість погодилися з тим, що починати зміни необхідно із себе та свого оточення. Тільки так ми зможемо вплинути на і майбутній розвиток України.
На завершення заходу учасники вшанували хвилиною мовчання жертв, що загинули за незалежність держави.
Новости Кривой рог LIFE