Всі новини про життя міста

«Вороги заходили в чужі помешкання й виносили звідти усе», – подружжя з Бобрового Кута на Херсонщині

Будинок подружжя з Бобрового Кута Олексія та Лідії постраждав двічі. Обидва рази – через загарбників. Перший – під час окупації. Другий раз – від підриву росіянами Каховської ГЕС. Спочатку оселя залишилась без даху й вікон. Потім її затопило приблизно на метр. Але хату відновили бригади проєкту «Пліч-о-пліч».

«Для Дніпропетровщини честь долучитися до кожної щасливої історії. Стати частиною відбудови Херсонщини. Роботи продовжуємо. Відновлюємо села, за які взяли відповідальність», – сказав начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Під час окупації подружжя Олексій та Лідія виїжджало із Бобрового Кута. Лише іноді навідували свою хату. Згадують, що вороги заходили в чужі помешкання й виносили звідти усе.

«Родичка розповідала, що дуже страшно було вийти на вулицю. Нишпорили по хатам. Залишали голі стіни. Іноді ще й підпалювали. В нас також багато чого покрали. Фактично нічого не залишилося», – згадує пані Лідія.

У день звільнення села, зазнається, плакала від щастя. Втім, повернення виявилося болісним. На будинку геть знесло черепицю. Не вціліло жодної шибки. Стіни геть промокли – після підриву Каховської ГЕС будівлю підтопило. Адже вона знаходиться у найнижчій точці села.

Про ініціативу «Пліч-о-пліч» родина чула. Але не вірила, що дім приведуть до ладу, аж поки на подвір’ї не з’явились будівельники. Хату не впізнати. Утеплений новий дах, замінені вікна й двері, приведений до ладу фасад.

«Багато роботи зроблено. Два тижні бригади лише покрівлю лагодили. Якби не ця державна програма, ми б не змогли повернутися додому. Адже просто б не було куди», – наголосив пан Олексій.

Тепер він завзято порається по господарству. А його дружина пишається заготовленими на зиму закрутками.

Аби допомогти деокупованим населеним пунктам Херсонщини, об’єдналися 15 областей. Дніпропетровщина – серед них.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі