asd

Всі новини про життя міста

Як, де і скільки можна ловити: мешканцям області розповіли про нові Правила рибальства

Яку рибу дозволено ловити, які можна використовувати снасті, та який максимально допустимий улов.

Про зміни в Правилах любительського та спортивного рибальства йшлося на брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації. 

«Нові правила ввели на зміну застарілим. Вони покликані покращити умови любительського і спортивного рибальства. А ще націлені на охорону й збереження біорізноманіття українських водойм», – сказав начальник управління Державного агентства рибного господарства в Дніпропетровській області Василь Волков.

Він додав, що у новому документі врахували найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних науковців та пропозиції громадськості.

Найперше, змінилась добова норма вилову на одного рибалку. Тепер це 3 кг риби і один трофей. Ним може бути велика рибина у максимально дозволених розмірах. Наприклад, 80-сантиметровий європейський сом або півметрова щука. Рибалки зобов’язані мати із собою ваги та лінійку – для вимірювання улову.

Крім цього, риболовам дозволили брати більше гачків у міжнерестовий період. Було п’ять на людину – стало сім.

Під час нересту рибу можна ловити лише в дозволених місцях. Виключно з берега на вудку із двома гачками. Замість вудки можна використовувати і спінінг з однією штучною приманкою.

У нових Правилах збільшили кількість дозволених для рибальства місць. Дозволили вилов усіх жителів водойм, окрім тих, що занесені до Червоної книги України, переліків регіонально рідкісних видів та міжнародних природоохоронних списків. Зокрема, зняті обмеження на вилов карликового сома та сонячного окуня.

Нині діє заборона на вилов щуки. Зараз у «хижачки» період нересту. Такі обмеження ввели вперше в Україні. Діятимуть вони до 31 березня.

«Щука – одна з небагатьох риб українських водойм, в якої починається нерест за температури води лише 3-5 градусів. Для інших видів це ще надто холодно», – пояснив Василь Волков.

Порушникам загрожує покарання. Це може бути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. А ще доведеться відшкодувати нанесені рибному господарству збитки. Штраф за кожну незаконно виловлену щуку – понад 3,4 тис грн.

За словами Василя Волкова, зараз через війну заборонена й навігація малих суден на водоймах Дніпропетровщини.

Виключення лише для катерів Збройних сил України, Національної поліції, ДСНС, Держагентства меліорації та рибного господарства, аварійно-рятувальних і пошуково-рятувальних служб.

Ті, хто планує займатися промисловим виловом риби на малих судах, повинні мати спеціальний дозвіл. Його можна отримати шляхом укладання договору на право спеціального використання водних біоресурсів. Процедура – через електронні торги. Проєкт втілює Мінагрополітики та Держагентство меліорації та рибного господарства. Онлайн-аукціони проходять на платформі Прозорро. Продажі.

Детальніше із новими Правилами риболовлі можна ознайомитись тут.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі