З початку року в області розпочали роботу понад 100 експертних команд оцінювання повсякденного функціонування. Вони сформовані при лікарнях й замінили застарілі МСЕКи.
Про переваги реформи йшлося під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА.
«В області розпорядженням начальника ОВА затверджені 25 медичних закладів, де наразі працює понад 100 експертних команд. До роботи в них залучені більш ніж 420 фахівців. Обрані потужні лікарні регіону, де є усі необхідні матеріально-технічні умови», – зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Світлана Росточило.
Вона додала, що нова система оцінювання повсякденного функціонування особи значно перевищує потужність колишніх МСЕК.
Сформовані спеціалізовані команди, які розподілені за профілями: психіатрія, онкологія, кардіологія, фтизіопульмонологія, офтальмологія. Окрім них працюють 29 загальних команд, 12 загально-хірургічних, 9 кардіоневрологічних, 14 травматологічних та 17 хірургічних.
Від МСЕК лікарні регіону отримали понад 400 тис справ, включно з архівними. Щонайменше 4 тис потребують розгляду у першому кварталі цього року. Вони опрацьовуються. Усі дані внесені до електронної системи. Вже є протоколи рішень експертних команд. Таких висновків фахівці надали майже півтори тисячі.
Шлях проходження оцінювання для пацієнта максимально спростили. Найперше потрібно звернутися до лікуючого лікаря за електронним направленням. Фахівець формує його в системі та прикріплює усі необхідні документи. Далі людина спільно з лікарем обирає заклад, куди їй зручніше звернутися. Сповіщення про місце і час оцінювання надходить на електронну пошту пацієнта.
«Важливо, що мінімізовані корупційні ризики, процедура повністю прозора. Пацієнт завчасно не знає про склад експертної комісії. Так само і фахівці дізнаються дані людини лише в день оцінювання. Формується рішення про встановлення або не встановлення інвалідності. Його підписує кожен з лікарів», – наголосила медичний директор з поліклінічної роботи однієї з лікарень Дніпра Тетяна Борзова.
Виконуюча обов’язки генерального директора однієї з обласних лікарень Юлія Заворотня розповіла, що у медзакладі створили дві експертні команди.
«Вони онкологічного профілю. До складу увійшли досвідчені практикуючі лікарі, які щодня надають високоспеціалізовану медичну допомогу пацієнтам. Прийняття їхнього колегіального об’єктивного рішення не викликає питань», – розповіла Юлія Заворотня.
«У нашій лікарні створено загальну та хірургічну експертні команди. До їхніх обов’язків входить не лише проведення оцінювання. Фахівці за потреби надають комплексний план реабілітації та соціальної адаптації. Реформована система спрямована на те, щоб кожен українець міг отримати якісну та своєчасну допомогу», – доповнила заступник медичного директора однієї з обласних лікарень Єсенія Тарасова.
Перелік усіх зареєстрованих експертних груп, їх профіль та контактна інформація доступні на сайті МОЗ.
новини Кривий Ріг LIFE