asd

Всі новини про життя міста

Як обрати ЦОД для послуги колокейшн?

При виборі ЦОД для колокейшн необхідно провести ретельний аналіз постачальника послуг. Для цього слід зібрати всебічну інформацію про центр обробки даних, включаючи деталі про його основних клієнтів, їхні потреби та специфіку діяльності. Також важливо вивчити всі доступні сертифікати та ліцензії, що підтверджують можливість центру надавати послуги високої якості, аналізувати тарифи та спектр послуг, що до них входить. Ефективним інструментом для порівняння даних різних постачальників є створення спільної таблиці, де можна зручно відобразити кількісні дані та задати вагові коефіцієнти для кількісної оцінки кожного параметра. Не зайвим буде також відвідати дата-центр для ознайомлення з умовами роботи на місці, що допоможе зробити обґрунтоване та виважене рішення.

Які питання потрібно задати технічному відділу підтримки при виборі дата-центру під colocation?

Вибір центру обробки даних (ЦОД) для колокейшн сервера є важливим кроком, що вимагає уважного підходу та ретельного аналізу. Важливими параметрами, які слід враховувати, є пропускна здатність, тип використовуваного устаткування, а також вимоги до стабільності функціонування та безпеки даних.

Послуга colocation від ЦОД повинна гарантувати не лише безперервність роботи інфраструктури, але й покривати можливі перебої в електропостачанні, а також надавати можливості для масштабування та довгострокової співпраці. Незамінним елементом у процесі вибору є оцінка рівня надійності та безпеки ЦОД, його розташування та забезпеченість сучасними ресурсами і високою якістю зв’язку.

Хоча більшість відповідей на зазначені питання можна знайти самостійно, точна відповідність вашим технічним вимогам можлива лише після обговорення з представниками дата-центру. Серед запитань, які варто уточнити, можна виділити наступні:

  • Чи є в ЦОД достатньо ресурсів для забезпечення потрібної пропускної здатності?
  • Які заходи безпеки та резервування вживаються для захисту даних?
  • Яка політика щодо фізичної безпеки та контролю доступу в дата-центрі?
  • Які можливості для масштабування існують в обраному ЦОД?
  • Які умови співпраці та гарантії надає дата-центр?

В якому місці розташувати сервер: колокейшн з прив’язкою до гео

Географічне розташування дата-центру займає значне роль у виборі місця для колокейшн сервера. Це особливо важливо, коли сервер призначений для обслуговування клієнтів у певному регіоні. Наприклад, якщо ваш сервер використовується для обслуговування клієнтів у Києві, оптимальним рішенням буде розмістити його саме в цьому місті. Це дозволяє забезпечити максимальну швидкість і якість зв’язку, оскільки знижується кількість проміжних вузлів і відстань, яку повинні подолати дані.

У випадку колокейшн системи, призначеної для клієнтів у Києві, в іншій країні, наприклад у США, можуть виникнути значні затримки у передачі даних. Причиною цього є більша кількість мережевих переходів і ширші канали зв’язку, що не завжди відповідають потребам клієнтів з Києва з точки зору швидкості зв’язку.

Як обрати надійний дата-центр під колокейшн сервера?

Визначення надійності дата-центру для colocation здійснюється через такий показник як uptime, який вимірюється в відсотках та показує час безперебійної роботи сервера з моменту його запуску. Розрахунок uptime відбувається за формулою, де з 100% віднімається відсоток часу простою сервера відносно загального часу його експлуатації. Зазначимо, що абсолютний 100% uptime є недосяжним, оскільки обладнання підлягає механічному зносу та потребує періодичної заміни або обслуговування.

Для оцінки відповідності параметрам відмовостійкості дата-центри colocation проходять сертифікацію за стандартами Uptime Institute. Сертифікація підтверджує, що центр володіє необхідними технічними засобами та системами для мінімізації часу простою.

На прикладі компанії Google, можна бачити, що вони ставлять на перше місце резервне обладнання замість використання одного великого сервера. Google використовує багато середніх серверів, не залежачи від raid-масивів або дорогих наворочених серверів, що дозволяє їм знизити ризик повної відмови системи.

В Україні співпраця з ЦОД стандарту Tier III, таким як компанія GigaCenter, є найбільш раціональним вибором. Дата-центри такого рівня підтвердили свою надійність, забезпечуючи стабільність роботи та високу якість обслуговування своїх клієнтів.

Шляхи підвищення надійності сервера включають:

  • використання двох блоків живлення з різних джерел;
  • підключення двох мережевих карт з різних мереж;
  • розміщення резервного сервера в іншому дата-центрі.

Такі заходи допомагають мінімізувати ризик аварій та збільшують гарантії безперервної роботи колокейшн сервера.

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі