![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/avatar-1.jpg)
На Дніпропетровщині працює програма підтримки підприємців. Грошова допомога від держави – на запуск чи розвиток власної справи. В регіоні схвалили вже понад 600 грантів. Один з них отримав пан Богдан з Дніпра. Він відкрив виробництво, яке відшиває військову амуніцію та форму.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto-2-1024x683.jpg)
«Аби отримати допомогу від держави, потрібно подати заявку в Дії. Якщо грант схвалять, створити робочі місця та вчасно сплачувати податки. Тим, хто виконає всі умови, повертати гроші не потрібно. Ця ініціатива – платформа для підтримки бізнесу та економіки країни в цілому», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto1-3-1024x682.jpg)
Підприємець з Дніпра Богдан до повномасштабної війни займався бізнесом за кордоном. Повернувшись, почав волонтерити. Створив благодійний фонд. Допомагав переселенцям та військовим. Каже, найбільше захисники потребували амуніції.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto3-5-1024x682.jpg)
«Через 8 місяців в мене виникла ідея створити своє швейне виробництво, аби прискорити забезпечення. Але коштів на той час не вистачало, і я дізнався про урядові виплати для бізнесу», – розповідає приватний підприємець Богдан.
Він написав бізнес-план, надіслав через Дію. За 10 днів з ним вже зв’язалися. А за місяць надішли кошти. Пан Богдан придбав обладнання. Спочатку 5 швейних машинок, потім ще 8.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto4-6-1024x682.jpg)
«Об’єднавшись з ще одним профільним цехом, почали шити для армії. Першими виготовили військові бахіли, – згадує бізнесмен. – Спочатку взаємодіяли тільки з волонтерами. Потім отримали контракт і почали напряму працювати з міноборони. Половина нашої продукції тепер – це держзамовлення. Виробляємо й робочу форму, наприклад, для кав’ярень та піцерій».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto6-3-1024x682.jpg)
Найбільша потреба, каже, в «руках». Окрім команди швачок, на виробництво приходять й практиканти з училищ. Допомагають та набираються досвіду.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto5-6-1024x670.jpg)
«Хтось на закрійці, хтось на намітці, хтось допомагає мені з технологічним процесом. Кожен зайнятий своєю справою», – ділиться начальниця виробництва Олена.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto7-6-1024x682.jpg)
В планах – розширення асортименту. Зараз працюють над створенням плащів зі спеціальної тканини, яких не буде видно вночі в тепловізорі. Вже презентували 10 експериментальних моделей.
новини Кривий Ріг LIFE