Всі новини про життя міста

Як подорожувати «Укрзалізницею» з собакою чи кішкою? (фото)

Протилежно різні погляди у громадян на поїздку потягом, коли поруч їде пасажир з собакою чи кішкою. А як за правилами?

До речі, пасажири «Укрзалізниці» придбали більше 10 000 перевізних документів на тварин. І тим самим дотримувались встановлених вимог щодо перевезення в потягах тварин.

На важливих нюансах акцент зробила «Укрзалізниця»:

«Вартість квитка на домашнього улюбленця – така сама, як і вартість квитка на багаж, документ зручно купувати в застосунку разом з придбанням квитків для себе. Якщо ви раптом забули придбати одразу – не хвилюйтесь, із черговим оновленням застосунку ми дали можливість докупити цей перевізний документ до вже придбаного квитка, не звертаючись для цього в касу.

Принагідно нагадуємо, як правильно подорожувати разом з домашніми улюбленцями.

1. По території України:

– візьміть із собою ветеринарний документ;

– купіть квиток на улюбленця, тварину до 45 см в холці розмістіть в контейнері-переносці на руках або на місці для ручної поклажі;

– великих собак (вище 45 см в холці) можна перевозити тільки за умови викупу всіх місць в купе, в наморднику та з повідком (додатково треба купити також квиток на улюбленця). Ні, ми не хочемо обмежити в правах вашу тварину, ми турбуємось про комфорт всіх пасажирів на борту.

2. Базові правила для виїзду за кордон (Польша, Чехія, Словаччина, Молдова):

– обовʼязкова наявність ветеринарного паспорту міжнародного зразка;

– треба мати дійсний міжнародний ветеринарний сертифікат про стан здоровʼя тварини, який видає ветеринар Держпродспоживслужби на держкордоні;

– дрібних тварин можна перевозити у всіх поїздах без викупу місць;

– великі собаки перевозяться у наморднику на жорсткому повідку за умови викупу всіх місць в купе.

3. Базові правила для виїзду за кордон (Угорщина, Австрія, Румунія):

– обовʼязкова наявність ветеринарного паспорту міжнародного зразка;

– треба мати дійсний міжнародний ветеринарний сертифікат про стан здоровʼя тварини, який видає ветеринар Держпродспоживслужби на держкордоні;

– дрібні кімнатні тварини можуть подорожувати з власниками в контейнері-переносці (треба купувати тварині окремий квиток);

– великих тварин або тварин без контейнера-переноски можна перевозити тільки в наморднику та на жорсткому повідку за умови викупу всіх місць в купе (купувати тварині окремий квиток при цьому все одно потрібно).

Крім цього, в залежності від країни для вʼїзду з України з твариною ще можуть вимагатись наявність мікрочипу в тварини, діюча вакцинація від сказу, актуальний результат серологічного тесту для визначення антитіл до збудника сказу, документ, що тварина не представляє племінної цінності, сертифікат відповідності контейнеру для тварини стандартам IATA, свідоцтво ВЕТ-1 та інші документи. Їх перелік можна подивитись за посиланням.

Ми рекомендуємо пасажирам при плануванні поїздок з тваринами за кордон звернутись напряму до Держпродспоживслужби за уточненнями та повним переліком актуальних документів, необхідних для вʼїзду з України в бажану країну та повернення додому. Подорожі ж з тваринами по території України ми намагаємось спростити максимально для комфорту наших пасажирів і їх домашніх улюбленців».

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі