asd

Всі новини про життя міста

Як символ підтримки: у Дніпрі розгорнули казахську «Юрту Незламності» (фото)

У Дніпрі відкрили казахську юрту. Вона вже шоста зі встановлених в українських містах. За потреби зможе слугувати повноцінним Пунктом незламності. А ще буде культурним осередком. Тут проводитимуть різні майстер-класи, виставки, тематичні заходи. 

Дніпровська юрта «прокачана» на сучасний лад. Всередині облаштовані місця для підзарядки гаджетів, а безперебійний доступ до інтернету забезпечує старлінк. Можна пригоститися чаєм. Є генератор.

«Впевнений, мешканці області йтимуть до юрти не лише під час можливих вимкнень світла. Люди приходитимуть більше дізнатися про традиції Казахстану. Побачити автентичне житло кочівників. Зануритися в атмосферу їхнього побуту», – зазначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.

Представники казахського бізнесу і діаспори встановили кілька юрт в українських містах. У Бучі, Києві, Харкові, Львові, Одесі. І ось тепер – у Дніпрі. На знак дружньої підтримки. Незабаром планують розгорнути ще дві.

 «Юрта для казахського народу, як для українців вишиванка. Символ, культурне надбання, генетичний код нації. Для нас її встановлення чіткий меседж – Україна в своїй боротьбі не сама», – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Етнічна казашка Саулє мешкає в Україні понад 30 років. Жінка – у команді незламних волонтерів, котрі займалися встановленням юрт в українських містах.

«Це дружній крок. Аби показати, що ми разом з Україною. Підтримуємо і будемо підтримувати. Багато гуманітарної допомоги йде з Казахстану. Люди передають речі, продукти, збирають кошти», – сказала Саулє.

Під час відкриття «Юрти Незламності» лунали гімни України та Казахстану. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників і мирних жителів.

Пригощали й традиційними казахськими стравами – пловом та смаженими пухкими кульками з тіста – баурсаками.

Дніпрянка Вікторія гуляли із маленькою онучкою Кариною поруч. Вирішили зайти до юрти «на вогник».

«Побачили, що люди сюди заходять, та й собі зазирнули. Файно тут, цікаво, яскраво, колоритно. Лише у кіно таке бачила. Чудовий майданчик для культурного обміну», – вважає Вікторія.

Для відвідування юрта буде відкрита щодня з 9:00 до 19:30.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі