У Кривому Розі з 2016 року затверджена та навіть в умовах війни для криворіжців працює міська програма «Стоп-інфаркт» щодо запобігання та лікування серцево-судинних захворювань. Завдяки їй пацієнти з гострим коронарним синдромом отримують безкоштовне медикаментозне лікування та спеціальні методи обстеження (коронографія).
За період дії Програми проведено 6774 ангіографічних досліджень та 2891 стентувань коронарних артерій. Із них, за період воєнних дій, 2472 ангіографічних досліджень та 1707 стентувань.
У місті провели робочу нараду щодо організації роботи кардіоцентру в умовах воєнного стану.
«Кардіологічні проблеми – на першому місці серед серйозних захворювань в Україні. У Кривому Розі діє унікальна програма «Стоп-інфаркт», яка створена за участю Інституту серця, разом з професором Борисом Тодуровим. У лікарні відкрито ангіографічне відділення, де відбувається діагностика серцево-судинних захворювань.
Міська Програма «Стоп-інфаркт» дає можливість значно збільшити доступність до ургентної медичної допомоги при діагностиці та лікуванні пацієнтів з гострими формами серцево-судинно патології, в тому числі, при інсульті, інфаркті Міокарда, складних порушеннях ритму та провідності.
Кошти НСЗУ покривають лікування інфаркту Міокарда тільки інфаркт-залежної артерії (це один стент), а у більшості пацієнтів діагностується полісудинне ураження, яке повинно бути усунено ургентно, для профілактики смертності від даної патології.
В інших містах у пакетах медпослуг не передбачена оплата лікування з використанням витратних матеріалів такого захворювання як “нестабільна стенокардія (передінфарктний стан)”, яке у 90% без проведення відповідної діагностики та лікування приводить до розвитку гострого інфаркту Міокарда зі значними ураженнями серцевого мʼязу. А лише своєчасне надання допомоги у таких ургентних станах дозволяє профілактувати розвиток фатальних і не фатальних серцевих подій (смертність і інвалідність). Міська програма забезпечує наявність необхідних витратних матеріалів (у тому числі різних стентів, щоб можна було підібрати індивідуально для пацієнта) для лікування людей з гострими серцево-судинними захворюваннями та надання необхідної медичної допомоги.
Відділення для хворих на інфаркт міокарда розраховане на 60 ліжок з палатою інтенсивної терапії на 12 ліжок. Придбане нове медичне обладнання: монітори пацієнта з центральною станцією моніторингу, інфузійні волюметричні насоси, стійки та стелажі для приладів. За кошти міста закуплені меблі: функціональні чотирьохсекційні ліжка, приліжкові медичні тумби, медичні оглядові кушетки, медичні столики та інше.
Медичний директор міського кардіологічного центру Оксана Пуга зазначила: «У 2024 році за програмою «Стоп-інфаркт» закуплено робочу станцію для електрофізіологічного дослідження серця, що дозволило нам впровадити сучасні кардіологічні методи лікування аритмій. Пройшли навчання з інвазивної аритмології 3 лікаря-кардіолога. З грудня 2024 року проведено 9 процедур абляції для лікування складних порушень ритму. Крім того, з лютого 2022 року у рамках програми ми проводимо імплантацію штучних водіїв ритму пацієнтам з брадіаритміями. Тільки у 2024 році імплантовано 73 електрокардіостимулятора».
Щороку у відділенні проходять лікування близько 2 тис. пацієнтів – мешканців нашого міста та прилеглих районів Дніпропетровської області, Херсонської області та внутрішньо переміщені особи, які переїхали до Кривого Рогу.
Враховуючи успіх криворізьких кардіологів, Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення про перенаправлення мешканців Миколаївської області (Казанківського району) для лікування до кардіологічного центру Кривого Рогу.
новини Кривий Ріг LIFE