Зір – один з основних методів сприйняття інформації. Близько 80% даних, яких обробляє мозок людини, припадає на очі. Для комфортного та повноцінного життя важливо до старості зберегти гостроту зору. Нестача вітаміну А в організмі, читання лежачи, довге перебування за комп’ютером негативно впливають на здоров’я очей.
При найменших порушеннях зору необхідно звернутися до офтальмологічної клініки у Києві, пройти комплексну діагностику та курс лікування. Також не варто нехтувати профілактикою хвороб очей.
Здорове харчування
Раціон, збагачений вітамінами та мінералами, зміцнює та покращує зір. Рекомендується внести в меню такі продукти:
- морква;
- яйця;
- м’ясо птиці;
- морська риба;
- гречка;
- горіхи;
- бобові;
- броколі;
- перець;
- гарбуз;
- зелена цибуля;
- петрушка;
- журавлина;
- чорниця.
Усі ці продукти містять вітаміни групи B, А, антиоксиданти, які стимулюють кровопостачання очей, покращують світлову чутливість, захищають очі від вільних радикалів.
Телевізор
Якщо ви часто дивитеся програми по телевізору, то вдень бажано затемнити приміщення, а ввечері – увімкнути світло ззаду або збоку від себе. Відстань від вас до телевізора має бути в 5 разів більшою, ніж діагональ екрана. Дітям від 6 до 12 років рекомендується дивитися телевізор не більше 1,5 години на день.
Робоче місце
Щоб під час роботи очі добре бачили та не перенапружувались, важливо правильно організувати робоче місце:
- Поставте монітор так, щоб він знаходився на відстані щонайменше 50 см від очей.
- Світло від настільної лампи повинне падати зверху або спереду.
- Екран комп’ютера не повинен відсвічувати.
- Робіть короткі перерви та давайте очам трохи відпочити.
- Регулярно протирайте монітор.
- Використовуйте краплі для усунення відчуття сухості в очах.
Для зниження зорової втоми при інтенсивній роботі за ПК офтальмологи рекомендують використовувати окуляри з монофокальними лінзами. Завдяки блокуванню синього кольору, небезпечного для очей, в них комфортно проводити час.
Читання
При читанні відстань від очей до журналу або книги має бути не менше 30 см. Заборонено читати лежачи, оскільки порушується кут читання. Оптимальний кут – 60 градусів. Будь-яке відхилення негативно позначається на зір.
Кожні 20 хвилин робіть перерви від 3 до 5 хвилин для відпочинку очей. Щоб внутрішньоочний м’яз розслабився, потрібно виконати просту гімнастику: поморгати, повертати очними яблуками, помасажувати трьома пальцями верхні повіки протягом 2 хвилин.
Захист від ультрафіолету
Тривала дія прямих сонячних променів на очі призводить до передчасного розвитку катаракти. Щоб зберегти зір, потрібно носити сонцезахисні окуляри зі 100% захистом від ультрафіолету. Також цей захід необхідний при відвідуванні солярію.