test

Всі новини про життя міста

Як зміниться розгляд судових справ проти топ-чиновників – пояснюють аналітики

Судді Вищого антикорупційного суду зможуть одноосібно розглядати справи, які стосуються зловживань посадовців.

Відповідний Закон направили на підпис Президенту України.

Центр спільних дій проаналізував зміни до кримінально-процесуального законодавства. Вони передбачають, що у судах першої інстанції розгляд справ може відбуватися одноосібно, а не колегією з трьох суддів.

Аналітикиня Центру спільних дій Ірина Корженкова пояснює, що означають новації: “Важливо, що ці зміни торкнуться Вищого антикорупційного суду. Раніше у ВАКС справи розглядатися виключно трьома суддями. З одного боку, це гарантувало ретельніший розгляд, але з іншого – процес міг дуже затягуватися. Зміни до кримінально-процесуального законодавства, які дозволять суддям розглядати справи одноосібно, допоможуть розвантажити суддів і пришвидшити розгляд справ”.

Юристка підкреслює, що колегіальний розгляд можливий буде можливий лише за клопотанням обвинуваченого у злочинах, за які передбачено покарання у понад 10 років вʼязниці. Крім того, наявність трьох суддів у засіданні (також за клопотанням обвинуваченого) можлива, якщо кримінальне провадження відкрито стосовно експрезидента, народних депутатів, прем’єр-міністра, члена Кабміну, Генпрокурора, Голову СБУ, члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Голови Нацбанку тощо.

Аналітикиня Центру спільних дій Ірина Корженкова вважає, що закон допоможе зробити розгляд справ, що стосуються корупції, ефективнішим.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі