asd

Всі новини про життя міста

Яка зарядна станція потрібна для квартири?

Залишитися зі світлом, інтернетом та зв’язком у будь-якому випадку — головна задача багатьох українців сьогодні. Бо маючи джерело енергії, є можливість  працювати, зберігати продукти в холодильнику, бути в курсі новин та просто поратися по дому. Відчути повноцінне життя навіть в умовах блекауту допомагають портативні електростанції, що можуть живити цілі квартири.

Вибір портативної електростанції для квартири залежить від того, які прилади і пристрої ви плануєте живити в разі відключення електрики. Важливо враховувати потужність, ємність батареї, кількість і тип вихідних роз’ємів, а також інші функціональні особливості, які ми описали нижче. 

Основні характеристики портативної електростанції для квартири

Ось ключові характеристики, які допоможуть вам вибрати відповідну портативну електростанцію для квартири. А також експерти Новий Дім склали список найкращих зарядних станцій для дому, які підходять для різних цілей, в тому числі і для цілої квартири.

Вихідна потужність (Ватт). 

Тут важливо звернути увагу на два параметра:

Номінальна потужність — це потужність, яку станція може забезпечувати тривалий час. Для квартири важливо, щоб ця потужність була достатньою для живлення основних приладів (наприклад, холодильника, освітлення, маршрутизатора тощо). Зазвичай для цих цілей потрібна станція з номінальною потужністю 1000-2000 Вт.

Пікова потужність — це максимальна потужність, яку станція може забезпечити на короткий час для запуску пристроїв із високим стартовим струмом (наприклад, холодильника або насоса). Пікова потужність має бути приблизно у 2-3 рази вищою за номінальну.

Ємність батареї (Вт·год). 

Це важливий параметр визначає, як довго електростанція зможе забезпечувати живлення, коли немає світла. Для квартирних потреб ємність батареї має бути досить великою, щоб підтримувати роботу основних приладів протягом кількох годин або навіть доби. Рекомендується вибирати станції з ємністю від 1000 Вт·год і вище.

Тип і кількість вихідних роз’ємів. 

Зверіть увагу на цей параметр, бо він говорить про те, чи зможете ви одночасно підключити всі прилади, що запланували.

Розетки змінного струму (AC) необхідні для живлення більшості побутових приладів.

USB-порти (включно з USB-C) — для зарядки мобільних пристроїв, планшетів та інших гаджетів. DC-роз’єми — для живлення деяких специфічних пристроїв.

Роз’єми для сонячних панелей – корисні для заряджання від сонячних панелей.

  • Інвертор з чистою синусоїдою забезпечує стабільне та безпечне живлення для чутливих електронних пристроїв, наприклад, комп’ютери та побутова техніка.
  • Час заряджання. Швидке заряджання станції від мережі або сонячних панелей (якщо використовуються) може бути важливим фактором. Шукайте моделі з технологією швидкого заряджання. Наразі це є характерною рисою портативних станцій від EcoFlow.
  • Портативність і розмір. Для квартирного використання важливо, щоб електростанція була компактною і портативною, але при цьому мала достатню потужність і ємність.
  • Додаткові функції: наявність мобільного застосунку рекомендована для моніторингу та управління станцією; пило- та водозахист — корисно в умовах, де можливий вплив пилу або вологи; система управління батареєю (BMS) означає захист від перегріву, перевантаження і перезарядження.

Моделі портативної електростанції для квартири

Визначившись з технічними характеристиками, потрібними для живлення цілої квартири, можна розглянути моделі таких станцій:

  1. EcoFlow DELTA 1300: Пікова потужність 3300 Вт, номінальна 1800 Вт. Ємність: 1260 Вт·год. Особливості: Швидка зарядка, безліч виходів, підтримка сонячних панелей.
  2. Jackery Explorer 1500: Потужність пікова 3600 Вт, номінальна 1800 Вт. Ємність: 1534 Вт·год. Особливості: Компактний і портативний дизайн, підтримка сонячних панелей.
  3. Goal Zero Yeti 1500X: Потужність пікова 3000 Вт, номінальна 2000 Вт. Ємність: 1516 Вт·год. Особливості: Модульна система, підтримка сонячних панелей, безліч виходів.
  4. Bluetti AC200P: Потужність пікова 4800 Вт, номінальна 2000 Вт. Ємність: 2000 Вт·год. Особливості: Підтримка сонячних панелей, безліч виходів, великий екран для контролю стану.

Вибір портативної електростанції для квартири вимагає врахування номінальної та пікової потужності, ємності батареї, типу вихідних роз’ємів і додаткових функцій. Зазначені моделі, як-от EcoFlow DELTA 1300, Jackery Explorer 1500, Goal Zero Yeti 1500X і Bluetti AC200P, являють собою надійні та ефективні рішення для забезпечення автономного живлення у квартирі.

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі