asd

Всі новини про життя міста

Якою була криворізька обсерваторія педагогічного інституту у 20 столітті

На території України спостереження за космосом розпочалися ще у 19 столітті. Зокрема, обсерваторія була і в Кривому Розі. Вона розпочала свою роботу у 20 столітті. Астрономічна обсерваторія діяла на базі Криворізького педагогічного інституту. Туди регулярно проводили екскурсії та організовували заняття з астрономії. Багато хто з великим теплом у серці згадує про це місце.

Деталі розповіли на kryvyi-rih.one.

Обсерваторії на території України

Багато хто в 21 столітті вважає, що вивченням астрономії на території України почали займатися нещодавно. Але це не так. Постійні астрономічні спостереження на територіях України почали вести ще з 19 століття. Астрономічні обсерваторії, які діяли в Україні за старих часів, зробили величезний внесок у таку науку як астрономію і заслужили міжнародне визнання. В Україні є не лише найкращі обсерваторії з вагомими науковими центрами, а й справжніми пам’ятками архітектури. Зокрема однією з найстаріших обсерваторій на території України вважається Миколаївська обсерваторія, яка була збудована ще далекого 1821 року. Її первісне призначення було як морська обсерваторія. В обсерваторії мали створювати карти для морських суден і навчати астрономічним методам орієнтації офіцерів. А ось вивчення астрономії та ведення спостережень за космосом були вже другорядною роботою у старій обсерваторії. Лише у 1911 році в обсерваторії розширився перелік завдань. Зокрема, тут почали спостереження за Сонцем та іншими тілами Сонячної системи. На початку 1990-х років обсерваторія стала незалежною установою – науково-дослідним інститутом. Тут почали розробляти програмне забезпечення та опрацьовувати результати спостережень, інше.

Невелика обсерваторія, де вивчали астрономія, була і на території Кривого Рогу.

Обсерваторія криворізького педагогічного інституту

Фото: “Криворізька старовина”.

Обсерваторія на території Кривого Рогу з’явилася у 20 столітті. Вона належала Криворізькому педагогічному інституту. Крім того, на базі міської обсерваторії діяв астрономічний гурток для дітей, керівником якого був Сергій Пустинніков. За фактом астрономічний гурток був на базі Палацу піонерів, але абсолютно всі заняття проходили в будівлі педагогічного інституту, оскільки саме в ньому була вся необхідна база для отримання будівель, спеціальна аудиторія, невеликий, але дуже гарний німецький планетарій та ціла обсерваторія з телескопом німецького виробництва. Дах обсерваторії повертався вручну навколо вертикальної осі. Заняття з астрономії у 20 столітті в обсерваторії педагогічного інституту розпочалися о 18:00 вечора, а закінчувалися аж після 20:00. Через пізній час роботи астрономічного гуртка, до нього переважно ходили учні старших класів. У 20 столітті криворізьким школярам, ​​які відвідували астрономічний гурток, пощастило побачити справжні кільця Сатурна. Про це пишуть в історичній групі “Криворізька старовина”.

Крім цього, астрономічний гурток виїжджав в експедиції. Вони здійснювалися з допомогою коштів Всесоюзного астрономо-геодезичного суспільства. Зокрема, керівник астрономічного гуртка Сергій Пустинніков влаштовував для маленьких криворіжців експедиції на річку в районі Карачунів. Також гурток їздив у місто Дніпропетровськ (місто Дніпро) до історичного музею та багато іншого. Крім цього, в астрономічному гуртку при педагогічному інституті Кривого Рогу влаштовували дуже цікаві та пізнавальні лекції про космос для учнів молодших класів шкіл Кривого Рогу.

Джерело: kryvyi-rih.one

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі