За 7 днів в регіоні до лікарів звернулися понад 10 тис людей з ознаками ГРВІ. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 8%. Епідепічний поріг не перевищений.
Про це під час пресконференції розповіла завідувачка відділення Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Кузьменко.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/1-1.jpg)
«На коронавірус захворіли понад 1,3 тис пацієнтів. Це майже вдвічі більше, ніж тижнем раніше. Втім, для порівняння скажу: у жовтні 2021 року ми зареєстрували в області десь 40 тис випадків СOVID-19, – зазначила Олена Кузьменко. – Велику роль в боротьбі з хворобою зіграла вакцинація. В регіоні зробили понад 3 млн щеплень».
Вона закликала не нехтувати цією найефективнішою профілактикою. Особливо тих, хто в групі ризику. Людей, старших за 60 років, із серйозними супутніми захворюваннями, медпрацівників.
«Пам’ятайте, щеплення проти грипу не захищає від коронавірусу. І навпаки. Їх можна робити в один день або з будь-яким інтервалом», – розповіла Олена Кузьменко.
За її словами, саме жовтень-листопад – оптимальний період для вакцинації.
новини Кривий Ріг LIFE