Всі новини про життя міста

За підтримки ГО FlowMates у Кривому Розі розпочалися навчання ветеранів неінженерним ІТ-спеціальностям (фото)

У Кривому Розі в рамках розвитку ІТ-кластеру впроваджене навчання неінженерним ІТ-спеціальностям серед ветеранів, студентів вишів та учнів ліцеїв.

Про це повідомили у міському відділі преси та внутрішньої інформації.

Наприкінці січня 2024 перша група ветеранів розпочала навчання неінженерним ІТ-спеціальностям – Data Analyst та Data Scientist. Курс розрахований на 4 місяці. Навчання для ветеранів – безкоштовне. Заробітна плата цих фахівців, для Data Analyst починається від 800 доларів, а для Data Scientist – від 1 200 доларів.

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з ветеранами, які пройшли конкурсний відбір на навчання неінженерним ІТ-спеціальностям – Data Analyst та Data Scientist, та розпочали навчання.

«Створюючи нові можливості для економіки промислового Кривого Рогу, ми підтримуємо розвиток ІТ кластеру. Зокрема, розпочали навчання ветеранів неінженерним ІТ-спеціальностям, де для фахівців зарплати стартують від 10 000 доларів у рік. Навчання для ветеранів безкоштовне. Ми також розпочинаємо освітній проєкт і для випускників ліцеїв та студентів вишів», – сказав Олександр Вілкул.

Неінженерні ІТ-спеціальності – дуже перспективний напрямок, адже лише у 2023 році в міжнародних компаніях було відкрито приблизно 10 тисяч вакансій для українських Data Scientist та Data Analyst.

«Криворіжці отримують можливість працювати з українськими та закордонноми компаніями і при цьому продовжувати жити в рідному місті, маючи гідні доходи. Тому в рамках навчання ветерани будуть опановувати й англійську мову», – зазначив Вілкул.

СЕО громадської спілки FlowMates, що об’єднує інвесторів, фахівців IT-сфери та бізнесменів з загальним портфелем понад 100 млн. доларів, Катерина Мілютенко зазначила: «Реалізація освітнього проєкту для ветеранів стала можливою завдяки проактивній позиції Ради оборони Кривого Рогу та міської влади. Важливо зазначити, що проєкт забезпечує не тільки навчання новим спеціальностям, а й сприятиме психологічній стабілізації ветеранів, тому що дає впевненість у майбутньому. В рамках курсу з ветеранами будуть працювати також і професійні психологи».

Заняття розпочались наприкінці січня 2024 року, до першої групи за результатом тестів відібрано 10 ветеранів. В майбутньому кількість тих, хто зможе опанувати професії Data Scientist та Data Analyst буде збільшено.

Для зручності ветеранів навчання буде відбуватись в онлайн режимі. Всі учасники курсу отримали логіни та паролі для доступу до курсу. «З ветеранами будуть працювати найкращі фахівці в ІТ-сфері, а також психологи й викладачі англійської. 80% навчання це – практичні завдання. Ці завдання, в тому числі, будуть стосуватися роботи з базами даних міста та розробки пропозицій щодо підвищення ефективності процесів», – сказав заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін.

Після закінчення курсу ветерани отримують сертифікат про пройдене навчання, практику роботи в новій сфері та рекомендаційний лист від експерта курсу. Також ветерани отримають допомогу з написання резюме та налаштування професійної соціальної мережі LinkedIn, а також підтримку в пошуку роботи відповідно до навичок на інтересів.

Ветеран Іван Фірсов сказав: «Я служив у 17-й танковій бригаді, у 2022 році отримав поранення на Донеччині. Наразі я працюю віддалено на комбінаті, оскільки отримав дозвіл від виробництва. В IT прийшов, щоб пізнати щось нове для себе. Це нові перспективи для розвитку та власного майбутнього. А також дуже зручно, адже зараз працює багато компаній в он-лайн режимі».
Для залучення молоді в IT-сферу в січні Рада оборони провела в Кривому Розі низку заходів для учнів ліцеїв та студентів. Зокрема були поведені лекції від Chief Software Architect at PLATMA, Tech Advisor SalesJinn, викладача Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” Дмитра Нечая щодо перспективи розвику low-code в Україні і в світі. Для учнів та студентів I-III курсів будуть проведені конкурси на IT теми.

За результатами досліджень IT Research Ukraine, у 2023 році в Україні налічувалося понад 250 тисяч IT-спеціалістів. З них близько 10 тисяч – складали фахівці з аналізу даних.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини