Ситуація, коли губиться дитина, вкрай неприємна та страшна. Це трапляється завжди раптово та несподівано, тому батьки починають панікувати. Але головне у такому випадку – не втрачати час! Щойно ви зрозуміли, що дитина зникла (вимкнений телефон, дитини немає у місці, де вона мала знаходитися, не прийшла вчасно додому або до місця призначення), негайно повідомляйте про це у найближчий відділ поліції або за телефоном 102.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області.
АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ БАТЬКІВ У РАЗІ ЗНИКНЕННЯ ДИТИНИ:
1. Визначте, які особисті речі вона має при собі (рюкзак, засоби гігієни, одяг, прикраси, документи, засоби зв’язку, гаджети, тощо), у який одяг та взуття може бути вдягнена.
2. Проаналізуйте та зафіксуйте час, коли ви контактували із зниклою дитиною.
3. Зателефонуйте всім без винятку особам, які об’єктивно можуть повідомити інформацію про зниклу дитину (про наявні у зниклої дитини невідомі вам проблеми, конфлікти, образи, наміри про подорож, нові знайомства, захоплення, порушення закону, тощо)
3. Впевнившись, що ваша дитина дійсно зникла, невідкладно повідомте про це до найближчого відділу поліції, або зателефонуйте на лінію 102)
4. Надайте поліцейському актуальну фотографію дитини, повні анкетні дані дитини та членів родини.
5. Докладно опишіть її зовнішність, особливі прикмети (шрами, великі родимки, татуювання, можливі вади), одяг та особисті речі, які вона може мати при собі (документи особи, мобільний телефон із зазначенням моделі, кольору, імей, номера мобільного)
6. Якомога детальніше розкажіть співробітникам поліції про обставини зникнення дитини
7. Опишіть спосіб життя, захоплення, де та як зазвичай проводить дозвілля, який навчальний заклад відвідує, коло спілкування, режим дня, звички, вподобання, назви та активність в соціальних мережах, нік користувача.
8. Надайте, за можливості, телефони або адреси її приятелів, однокласників, сусідів-однолітків.
9. Згадайте, чи не з’явилися останнім часом у дитини нові знайомі, що могло передувати зникненню, чи надходили їй дзвінки від невідомих людей, чи розповідала дитина про погрози або конфлікти в школі тощо.
10. До встановлення місцезнаходження зниклої дитини, про усі подальші особисті ініціативи щодо розшуку дитини повідомляйте поліцейському.
11. Коли дитина буде розшукана та повернута вам, з’ясуйте в присутності поліцейського чи не стала вона жертвою злочину. У разі отримання від дитини позитивної відповіді, зробіть заяву до поліції.
Правоохоронці наголошують: після того, як дитину знайшли, в жодному випадку не можна її сварити. Дитина сама може бути налякана. Тому заспокойтеся, а вже потім поговоріть про те, що сталося.
Поради батькам, що роботи, аби дитина не загубилася:
– міцно тримайте дитину за руку під час прогулянок;
– одягайте дитину яскраво і примітно;
– покладіть у кишеню одягу дитини записку з ім’ям та прізвищем, контактним телефоном батьків та адресою, або вивчіть із малечею ці прості й дуже важливі дані.
– навчіть дитину зупинятися на місці й чекати на батьків, якщо вона загубилася. Нехай голосно кличе на допомогу;
– покажіть людей, до яких можна звертатися за допомогою – це поліцейські, охоронці, продавці магазинів та перехожі з дітьми;
– дитина має знати, що нікуди не можна йти з незнайомцями, що б їй не говорили та не обіцяли;
– якщо Ви знаходитесь на вокзалі або у торгівельному центрі зверніться до чергового, аби він зробив оголошення про зникнення у гучномовець.
Якщо Ви побачили дитину без супроводу дорослих:
– переконайтеся, що малеча дійсно сама. Можливо, хтось із тих, хто супроводжує її, відійшов. Варто попитати людей навколо.
– запитайте у дитини, як її звати та звідки вона. Спробуйте дізнатись, коли востаннє вона бачила маму/тата чи іншого дорослого, який був із нею.
– якщо дитина таки загубилася – відведіть її до найближчого відділення поліції або зверніться до представників місцевої влади.
новини Кривий Ріг LIFE