asd

Всі новини про життя міста

Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати понад 70 пташенят на Дніпропетровщині (фото)

Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни. Кільцювання птахів − продовження власного еколого-просвітницького проєкту компанії #Лелеченьки.  

Впродовж 17-20 червня орнітологи за допомоги енергетиків ДТЕК Дніпровські електромережі окільцювали 74 лелеченят у 23 гніздах у Царичанській громаді Дніпропетровської області. Це вже друге кільцювання птахів у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством у рамках міжнародного проєкту польського товариства Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego зі збереження білого лелеки.

«Попри війну ми продовжуємо наші проєкти, спрямовані на захист екосистем регіону, зокрема популяції білого лелеки. За 11 років нашого проєкту #Лелеченьки ми встановили на опорах вже понад 220 захисних платформ для гнізд. І тепер допомагаємо українським та польським орнітологам краще вивчити лелек та їхні потреби. Вдруге ми долучаємось до кільцювання лелеченят, мета якого − створити  унікальну міжнародну базу для дослідження та збереження цього тотемного для України птаха», − підкреслив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Кільцювання – метод дослідження диких птахів за допомогою прикріплення до кінцівок невеликої мітки. Для того, щоб орнітологи могли окільцювати пташенят, енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі знеструмлюють мережі та підіймаються до гнізд. Процедура кільцювання абсолютно безболісна для лелек й допомагає отримувати важливі дані про їхні міграційні шляхи та в подальшому ідентифікувати їх в інших країнах. 

«Ми фіксуємо розміри та інші параметри пташеняти. І закріплюємо на кінцівки 2 кільця – одне металеве, інше кольорове пластикове – воно дозволяє вченим отримати дані про місце кільцювання, зимівлю та маршрути міграції птаха без взаємодії з ним. Так вчені зможуть дізнатись, який відсоток птахів повертається після міграції. Це надзвичайно важливо зараз, оскільки через війну в орнітологів немає змоги проводити облік популяції лелек», − розповідає орнітолог Олександр Гайдаш.

Дані від перших окільцьованих лелек вчені зможуть зібрати через 3-4 роки, коли птахи, як ми сподіваємось, повернуться назад до України з Африки.

Участь в проєкті Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego беруть низка польських та словацьких енергокомпаній, зокрема PGE Dystrybucja SA. ОСР ДТЕК Мережі одними з перших в Україні долучилися до європейських колег задля збереження білого лелеки. У 2023 році енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі вперше окільцювали на Дніпропетровщині 21 лелеченя. Загалом у рамках проєкту з допомогою ОСР планується кільцювати 250 особин птахів.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі