На офіційному веб-сайті виконкому Криворізької міськради офіційно зазначено, що протяжність міста Кривий Ріг з півночі на південь 126 км. Вже кілька років навколо цієї цифри точаться дискусії чи відповідає це дійсності.
І от 7 березня 2021 року не тільки мешканці нашого міста, а усі кому цікава відповідь на це питання її отримали. Інформація з'явилась на ikryvorizhets.
Ініціатори екстремальної мандрівки
Ініціатором екстремальної мандрівки був керівник організації екстремального туризму «Дангіон», учасник бойових дій на Сході, старший викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки викладач Донецького юридичного інституту Микола Єрошкін. В нього ця ідея виникла давно і він навіть намагався її реалізувати, але через певні обставини не зробив цього раніше. Відомо, що Кривий Ріг пішки вже міряв з півдня на північ Олександр Дьомін з ютуб-каналу «ШоРеально». Але робив він це за підтримки Миколи, який його детально консультував.
І нарешті Микола особисто вирішив пройти цей маршрут, але з півночі на південь.
Разом з ним увесь шлях з державним прапором України пройшла курсантка Донецького юридичного інституту Невідомська Ірина.
Подробиці від учасників
Про деякі подробиці екстремальної подорожі нам розповів побратим Миколи, захисник ДАПу, Володимир Янович, якій знімкував і фільмував увесь шлях руху учасників марафону. Він розповів, що вирішили йти від стели з назвою міста на мікрорайоні Даманський.
Планувалося розпочати подорож 7 березня о 00 год.01 хв.і і завершити о 23 год.59 хв., тобто подолати шлях за 24 години.
Все почалося згідно задумів. Вночі, коли стартували, надворі було мінус 6 градусів за Цельсієм, а близько 4-ї ранку було вже мінус 8 градусів за Цельсієм, коли йшли між будинками, то було більш-менш нормально, а вже як виходили в поле, то через сильний вітер було значно холодніше і важче йти.
Звичайно, що була підтримка з медикаментами, речами, одягом, поруч були друзі. Але, за словами Володимира, було дуже приємно відчувати підтримку людей, які слідкували за цією подорожжю, писали в коментарях і пропонували підвезти каву.
Особливо їх вразила турбота працівників однієї з відомих піцерій, які привезли піцу на зупинку біля трампарку на межі Інгулецького і Металургійного районів.
Одностайної думки про те, яка найпівденніша точка Кривого Рогу не було, йшла мова про кілька варіантів: житловий будинок, прохідна ІнГЗК, залізнична станція. За словами Миколи Єрошкіна, вони радились з екскурсоводами, краєзнавцями і в підсумку вирішили фінішувати на залізничній станції.
Маршрут подолано!
Шлях з півночі Кривого Рогу на південь було подолано за 21 годину і, нарешті, з’ясовано, що довжина міста становить 88,8 кілометрів. Проте, не зважаючи на це, Кривий Ріг продовжує залишатись найдовшим містом Європи.
Чи присвячували цей похід до 8 березня? Прямої прив’язки до цієї дати не було, але як вважають, учасники, вийшло символічно – 88,8 км. На питання що відчувають, Володимир відповів: «Гордість за те, що змогли», а особливою пишаються Іриною, яка разом з Миколою пройшла досить нелегкий маршрут.
Не виключено, що можуть з’явитися відчайдухи, які матимуть бажання повторити цей шлях. Учасники марафону наголошують на тому, що перш ніж це робити, необхідно підготуватись: фізично, морально, психологічно.
А тим, кому цікаві подробиці цієї захопливої і екстремальної подорожі – слідкуйте за ютуб-каналом «Дангіон», де незабаром з’явиться відео.
Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua
Джерело: https://ikryvorizhets.com/uk/article-4430-zh-yaka-dovzhina-krivogo-rogu?fbclid=IwAR2tihVP679J3WcbGkllVCn9dJaeFXpNH31czR8SFIK1qj75H8ZJ8b3_skQ