Напередодні жінка гостювала у родичів у Республіці Сьєрра-Леоне – державі на заході Африки. Повертаючись літаком до Дніпропетровська, самопочуття жінки погіршилось.
Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.
В аеропорту тепловізор зафіксував у неї підвищену температуру. Мандрівницю направили до медпункту, що знаходиться на території аеропорту, та викликали «швидку», яка миттєво госпіталізувала пацієнтку до міської лікарні №21. За такою легендою пройшли чергові навчання у Дніпропетровську, під час яких працівники департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, обласної санітарно-епідеміологічної служби, служби швидкої меддопомоги, лікарні №21, а також міського управління МНС та МВС продемонстрували чіткі та злагоджені дії.
«Під час таких навчань ми відпрацьовуємо ситуацію у деталях. Враховуємо все, починаючи від зв’язку, спецодягу та маршрутів. Злагоджена та ефективна робота між всіма задіяними службами – наша мета», – сказав начальник Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв.
Для довідки: Для лихоманки Ебола характерні раптове підвищення температури тіла, виражена загальна слабкість, м'язові і головні болі, а також болі в горлі. Найчастіше це супроводжується блювотою, діареєю, висипом, порушенням функцій нирок і печінки, а в деяких випадках як внутрішніми, так і зовнішніми кровотечами. Лабораторні тести виявляють низькі рівні білих кров'яних клітин і тромбоцитів поряд з підвищеним вмістом ферментів печінки. Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями, іншими рідинами і органами інфікованої людини.
На прес-конференції в Женеві заступник генерального директора ВООЗ Брюс Ейлуорд повідомив, що порівняно з попереднім тижнем число нових випадків вірусної лихоманки Ебола в Ліберії зменшилось на 25%. За офіційними даними ВООЗ, загальна кількість випадків захворювання лихоманкою Ебола досягло 13703 – це великий стрибок у порівнянні з 10141 випадком, про які повідомлялося чотири дні тому. Однак Ейлуорд зазначив, що це, переважно, результат поновлення даних про колишні випадки, а не появи нових.
Випадки хвороби відомі в восьми країнах, переважна більшість з них припадає на три країни, розташовані в Західній Африці, – Гвінею (зафіксовано 1906 інфікованих), Сьєрра-Леоне (5235 випадків) і Ліберію (6535 випадків). Випадки захворювання зафіксовані також у Малі, Іспанії, США.
При цьому майже половина тих, хто заразився, померли. Поза країн Західної Африки від хвороби загинули тільки 10 осіб.
Опубліковані статистичні дані говорять про деяке скорочення масштабу епідемії в Ліберії. Так, у жовтні в країні було зафіксовано 117 смертей від лихоманки Ебола, тоді як у вересні їх кількість склала 315. Більш того, в місцевих клініках з'явилися вільні ліжка для заражених вірусом, що свідчить про меншу захворюваність.
Разом з тим епідемія продовжує бушувати в Сьєрра-Леоне, де на відміну від Ліберії захворюваність Ебола як і раніше росте.
Через це в повітряних пунктах пропуску через державний кордон України посилено санітарно-карантинний контроль за особами, які прибувають, з країн Африки. Проведені інструктажі з бортпровідниками, забезпечено контроль за готовністю медичних служб аеропортів до організації протиепідемічних заходів, а також за готовністю інфекційних стаціонарів до виявлення осіб з ознаками небезпечних інфекційних хвороб. В даний час МОЗ України рекомендує утриматися від поїздок у вказані західноафриканські країни без гострої необхідності.