У Кривому Розі проходить IV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні (фото)

15.10.2021

Учасники фестивалю стали рекордсменами України з наймасовішого виконання пісні «Хай живе вільна Україна».

14 жовтня українці відзначають одразу три великі свята – День захисників і захисниць України, День Українського козацтва та Покрову Пресвятої Богородиці. У Кривому Розі проходить кілька масових заходів національного та міського рівнів: Всеукраїнський напівмарафон «Сталевий забіг» (Steel Run), свято «Нащадки Мамая», IV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні. Цього дня також було зафіксовано національний рекорд з наймасовішого виконання пісенного твору «Хай живе вільна Україна».

Про це повідомили у міському управлінні преси та внутрішньої політики.

Всеукраїнський фестиваль козацької пісні було засновано та вперше проведено 2017 року за ініціативою криворізького міського голови Юрія Вілкула. Відтоді Кривий Ріг 14 жовтня (за винятком 2020-го, коли Фестиваль не проводили через карантинні обмеження) перетворюється на вокальний арт-майдан, де виконують автентичні козацькі пісні. Із року в рік обмінятися творчими здобутками, зануритися в світ козацтва до Кривого Рогу приїздять виконавці та колективи з різних областей України.

В.о. міського голови, секретар міськради Кривого Рогу Юрій Вілкул, відкриваючи фестиваль, зазначив: «Кривий Ріг — це споконвіку козацький край. За легендою наше місто заснував козак Ріг. Завдяки гетьману Калнишевському закладено Поштову станцію та наше місто. На території Криворізько-Нікопольської єпархії розташовувалися шість із восьми запорізьких січей. Ми зберігаємо нашу історію та козацький епос, що дійшов до нас, в тому числі, у вигляді козацьких пісень. Тому започаткували Всеукраїнський фестиваль. Цьогоріч він об’єднав 60 аматорських хорових та вокальних  колективів, прихильників народної творчості з Кривого Рогу, інших міст Дніпропетровської та Кіровоградської областей. У фестивалі беруть участь понад тисяча учасників віком від 10 до 80 років».