У Криворізькому музеї «Музей Михайла Мармера» відбулася презентація нової книги (фото)

09.02.2016

7 лютого в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» відбулася презентація книги «Неизвестное Криворожье: странички еврейской истории», авторами якої є Михайло Мармер, власник Музею, та Світлана Піддубна, директор закладу.

Творці книги довго і плідно працювали над виданням, адже давно прагнули показати унікальність історії Криворіжжя, у якій гармонійно поєднуються елементи української і єврейської культури.

Аби поспілкуватися з авторами та отримати книгу особисто, захід відвідали не лише жителі міста, а й висококваліфіковані спеціалісти іудаїки з Києва.

Вступне слово надали Лірону Едері, головному рабину Кривого Рогу. Він наголосив, що будучи громадянином Ізраїлю, відчуває себе в місті абсолютно комфортно, адже у Кривому Розі збережені єврейські традиції, які чудово поєднуються з українським національним колоритом. Рабин відмітив, що книга не просто розповідає про історичні події, вона несе пам’ять для майбутніх поколінь.

Після цього із словами вдячності за великий внесок у розвиток регіональної історії виступив Володимир Соколовський, засновник фонду «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу». Володимир Петрович підкреслив, що нова книга є збагаченням спільних культурних цінностей криворіжців.