Ю. Вілкул: Вимагаємо справедливості - щоб «екологічні» гроші залишалися в місті і йшли на охорону здоров'я криворіжців

10.04.2020

Офіс Президента України і Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування підтримали розроблені під керівництвом мера Юрія Вілкула Законопроєкти, що передбачають збільшення ставок екологічного податку,  а головне - перерозподіл коштів в інтересах криворіжців.

Про це повідомили у міському управлінні преси та внутрішньої політки.

У 2019 році підприємства міста сплатили 820 млн грн екологічного податку, з яких тільки 61 млн грн (25%) фактично зараховано до міського фонду охорони навколишнього природного середовища – єдиного джерела фінансування невідкладних заходів з вирішення загальноміських екологічних проблем. Крім того, з 2019 року до державного бюджету зараховується 100% екологічного податку за викиди двоокису вуглецю. Торік підприємства сплатили за викиди двоокису вуглецю майже 143 млн грн, але з цих грошей місто не отримало ні копійки.

Під керівництвом міського голови Юрія Вілкула були розроблені та направлені Президенту України  Законопроєкти, якими пропонується внести зміни до Податкового та Бюджетного кодексу, що передбачають збільшення ставок екологічного податку в 1,5 рази, надходження до міського бюджету екологічного податку в розмірі 50% (а не 25% як зараз) у тому числі, екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення.

Офісом Президента направлено Кабінету Міністрів України доручення розглянути ці питання та вжити необхідних заходів реагування. А Голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко повідомив про підтримку та направлення законопроєктів до головного Комітету – Комітету з питань бюджету для внесення на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття їх за основу.

«Справедливість щодо криворіжців має бути відновлена. У разі підтримки наших ініціатив парламентською більшістю, отримані кошти місто зможе направити на покращення медичного обслуговування криворіжців та підтримку закладів охорони здоров’я. Адже на сьогодні, профільною постановою Кабміну заборонено використовувати кошти, що залишаються від екологічного податку у місті, на медичну сферу. Тому ми, розуміючи важливість питання, пропонуємо в перелік природоохоронних заходів, на які можливо використовувати «екологічні гроші», включити медичний напрямок.  

У разі прийняття запропонованих законопроєктів, майже вп'ятеро зростуть надходження до міського фонду охорони навколишнього природного середовища - на 227,7 млн грн, тобто з 60 млн грн до майже 300 млн грн. Відповідь Офісу Президента України та Комітету Верховної Ради України дає надію на позитивний розгляд та вирішення порушених містом в інтересах криворіжців питань охорони здоров'я», - підкреслив міський голова Юрій Вілкул.

Нагадаємо, що відповідні зміни до Законопроєктів були розроблені виконкомом Криворізької міської ради та направлені Президенту України Володимиру Зеленському, як суб’єкту законодавчої ініціативи для подальшого їх розгляду Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України, а також голові Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олегу Бондаренку.

Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua

 

новости Кривой Рог">Кривой Рог LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
3 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 17.03.2020
Сьогодні кіна не буде
Увага! У зв'язку iз затвердженими Урядом та органами мiсцевого самоврядування заход...
 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть