35-річний чоловік офіційно працює на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» помічником машиніста тепловозу, де й отримав бойову повістку у жовтні 2022 року.
На призначену дату він прийшов до так званого військкомату, але через велику кількість мобілізованих саме його черга була перенесена на іншу дату. Згодом він отримав повторну повістку й попрямував проходити огляд у лікарів. Усі медики визнали чоловіка придатним для служби, але не було висновку від хірурга.
Він отримав акт для проходження подальшого обстеження у 16-й міськлікарні, де у нього діагностували хронічний геморой та рекомендували провести операцію у найближчий час.
Усі зібрані документи криворіжець приніс до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де його визнали придатним до відправки на службу. Військовий квиток він віддав працівникам військкомату, після чого йому вручили повістку із відміткою «до особливого розпорядження» і сказали чекати на виклик.
7 листопада він повернувся із нічної зміни та відсипався вдень. Це був період відключення світла та перебоїв із мобільним зв’язком, тому чоловік не переймався дзвінками. Але саме в цей день йому телефонували з військкомату із вимогою з’явитися на збір 9 листопада. Проте розмова обривалася і він нічого не зрозумів.
А через декілька днів його дід, у якого він прописаний, повідомив, що його розшукує поліція, оскільки він є ухилянтом. Далі чоловік отримав дзвінок із райвідділу, до нього додому приїхала слідчо-оперативна група й забрала його для дачі показів.
У ході судових засідань підсудний так і пояснював, що себе винним не вважає, умисно від служби не ухилявся, оскільки в повістці не було вказано дати й часу явки на збори. Телефонне запрошення він не брав до уваги, оскільки його якість бажала бути кращою.
Але свідки, які брали участь у справі цього громадянина, надавали іншу інформацію. Так, наприклад, хірург запевнив суд, що чоловік повністю придатний до служби й не має ніяких протипоказань. Службовець ТЦК доповів, що в той день телефонував до 4 мобілізованих чоловіків і троє з’явилися, а підсудний – ні.
Допитана у судовому засіданні свідок обвинувачення, яка працює головним спеціалістом, пояснила, що нею було отримано рапорт із резолюцією керівника підготувати документи, у якому було зазначено, що солдат запасу не з`явився до збірного пункту 9 листопаду. Його справу було передано в поліцію.
13 липня Жовтневий районний суд ухвалив визнати громадянина винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки.
Варто зазначити, що вирок може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду протягом 30-ти днів з моменту його проголошення.
новини Кривий Ріг LIFE