На Дніпропетровщині розробили аргоритм втілення проєктів з ментального здоров’я. Він містить 9 кроків. Напрацювання можуть використовувати громади регіону.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Пропонуємо громадам, окремим населеним пунктам і навіть закладам «прокласти» власну стежку ментального здоров’я. Аби було простіше, ми створили спеціальний кейс. Своєрідний дороговказ, де все покроково розписано», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Вона додала, що напрацювання поширять по всій області. Й території зможуть втілювати свої власні проєкти.
Серед пунктів, за якими радять рухатися, найперше, проведення дослідження. Аби краще розуміти потреби мешканців. Далі можна переходити до розробки концепції, визначення аудиторії та кінцевої мети. Можливо, у якійсь з громад варто зробити акцент на обізнаності мешканців щодо ментального здоров’я. А в іншій – на точках отримання психологічної допомоги.
«Варіанти й формати можуть бути різними. Головне, аби все запропоноване людям містило корисну, перевірену інформацію. Всі практики були дієвими», – наголосила Надія Задорожна.
Наступний крок – ресурсне забезпечення. Залучення фахівців, пошук фінансування. Щоб люди дізналися про проєкт, його потрібно офіційно презентувати. Не обійтися без анкетувань для оцінки ефективності проєкту. А ще його впливу на ментальне здоров’я людей. Передбачає алгоритм й проведення інформаційних кампаній, де б розповідалось, що психологічний стан не менш важливий, ніж фізичний.
Кожна стежка «Подорож до ментального здоров’я» стане частиною програми першої леді України Олени Зеленської «Ти як?».
новини Кривий Ріг LIFE