Громадам Дніпропетровщини розповіли, як регіон втілюватиме державну Концепцію розвитку охорони психічного здоровʼя до 2030 року. Зокрема, презентували обласний план заходів. Він – частина Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Про це повідомили в ОВА.
«Наша мета – створити у регіоні доступну та ефективну систему охорони психічного здоров’я. Яка відповідає сучасним стандартам і потребам мешканців. Щиро дякую кожному за ту роботу, яку ми провели минулого року. Нам треба й надалі координувати дії. Аби кожен, хто потребує допомоги, отримав її. Прагнемо підтримати громади у створенні сервісів», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Документ представили під час засідання профільної робочої групи. До її складу увійшли представники структурних підрозділів ОВА, медичних, освітніх, соціальних закладів. А ще – благодійних та міжнародних організацій.
План, зокрема, передбачає створення нових психосоціальних сервісів на місцях. Популяризацію турботи про ментальне здоров’я та превенцію розладів. Забезпечення вільного доступу до послуг. Розвиток мережі громадських просторів, центрів життєстійкості. А також запровадження системи психологічного відновлення захисників, захисниць та їхніх родин. Врахована й реалізація програм з навчання відповідних фахівців. Перелік завдань буде доповнюватись.
«Для того, щоб ми розуміли, у якому напрямку маємо рухатися, знали, де і що треба підсилювати в роботі, громадам необхідно якісно провести оцінювання потреб. Дуже хочеться, аби місцеве самоврядування підійшло до цього питання відповідально. Найперше варто переглянути соціальні паспорти», – наголосила регіональна координаторка програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Назаренко.
Говорили на зустрічі і про результати роботи. Наразі в області функціонує 12 центрів життєстійкості, створено понад 80 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, які підтримують жертв домашнього насильства.
В 11 громадах надається послуга денного догляду для людей старшого віку і тих, хто має інвалідність. На базі Дніпропетровського обласного центру соціальних служб провели десятки занять з першої психологічної допомоги дітям та їхнім батькам в умовах війни. А ще тренінги з управління стресом «Самодопомога+».
новини Кривий Ріг LIFE