Українська культура живе навіть під час війни.
Зараз це не тільки спосіб відволіктися від страшних подій, але й можливість підтримати нашу країну духовно та матеріально. Для українців у цей непростий час важлива будь-яка підтримка, адже війна втомлює, а бойовий дух та сили не повинні згасати.
Команда фільму “Носоріг”, що був знятий у Кривому Розі, теж вирішила долучитись до допомоги ЗСУ.
Благодійна акція від вітчизняного кіно
Режисер фільму разом із командою 24 лютого вирішили запустити благодійну акцію. З кожного проданого білета у кіно на українську армію буде йти 10 гривень. Акція діятиме не лише у кінотеатрах України, а й за кордоном у тих країнах, де показують стрічку. Всі зібрані кошти будуть передаватися до офіційного українського фонду “Повернись живим”.
За короткий час фільм Олега Сенцова став дуже популярним у багатьох країнах світу. Його прем’єра відбулася на 78-му Венеціанському фестивалі і це теж стало причиною його швидкого успіху. Права на українську кінострічку вже придбала навіть компанія Netflix, тому глядачі майже з усього світу зможуть побачити його на платформі онлайн навесні 2022 року.
“Носоріг” отримав не тільки багато глядацьких симпатій, але й схвальні відгуки кінокритиків. Значну роль відіграла реалістичність подій, відвертість, нічим не прикрашена правда українського життя у 1990-х роках. Олег Сенцов розказав журналістам, що особливу атмосферу у фільмі зіграли криворізькі локації. Режиссер захоплюється самомобутнью архітектурою міста, таємничими місцями, де час ніби припинив свій рух та криворіжцями, які завжди готові були прийти на допомогу. Так 90 % фільму було створено саме на Криворіжжі. До речі, це вже друге його кіно, яке було зняте у Кривому Розі. Першою стрічкою, створеною у нашому місті, став фільм “Донбасс”.
Ідея та сюжет фільму
Фільм був знятий у жанрі кримінальної драми при співпраці України, Польщі та Німеччини. У 2013 році проект стрічки переміг на третьому пітчингу Держкіно, у тому ж році почалася підготовка до зйомок. Головна ідея фільму – без прикрас розкрити суть кримінального світу України у 90-х роках минулого століття.
Сюжет розгортається навколо українського бандита із маленького провінційного містечка на прізвисько “Носоріг”. Спочатку глядачі спостерігають за його дитинством та проживають разом із головним героям цілий спектр емоцій. Зображуючи звичайне дитинство Володі “Носорога” та переходячи на жорстокий контраст його дорослого життя, режисер демонструє глядачам неоднозначність. Носоріг ніби і є антигероєм, але має досить звичайне життя. Тобто, кожен із нас в деякій мірі є антигероєм.
Сенцов закликає бути реалістами при перегляді фільму. Не варто очікувати піднесених діалогів від героїв з філософськими ідеями про суть існування – режиссер робить акцент на повсякденні. А у повсякденному житті ми говоримо на прості, побутові теми, але і вони мають сенс. Саме через таку реалістичність у глядачів з’являється емпатія к головному герою, все вони проживають разом із ним.
Джерело: https://kryvyi-rih-trend.in.ua/uk/articles-774-yak-film-nosorig-znyatyj-u-kryvomu-rozi-dopomozhe-ukrayinskij-armiyi?fbclid=IwAR0mUdqQbx9CUMk5CvzfIgT7vdr2MuM1ZI0HQQ8BBUcxmGy7f-_w_3SlYc8