Про фізичну та психологічну реабілітацію військових говорили у Дніпропетровській ОВА. До дискусії долучили директорів найпотужніших медичних закладів регіону. Кожен з них висловив власне бачення такої допомоги. Складається вона з трьох етапів. Головна задача, поставлена очільником області Сергієм Лисаком, – біганини у пошуках необхідного фахівця не має бути.
«Реабілітація захисників. Їхня адаптація у мирному житті. Для мене це питання принципове, – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Серігій Лисак. – Вона має бути всебічною і доступною. А ще – зрозумілою. Біганини у пошуках необхідного фахівця не має бути. Як це реалізувати? Обговорювали сьогодні з директорами медичних закладів області».
В одній з найпотужніших лікарень Дніпропетровщини запропонували створити базовий центр. Тут допомагатимуть захисникам на першому етапі. А ще – сформують єдиний реєстр військових, котрі потребують реабілітації.
«У нас є приміщення у понад тисячу квадратних метрів і професійний медичний персонал. Все це можна задіяти під потужну реабілітаційну базу. Мова про фізичне та психологічне відновлення. Тут можна і готувати людей до протезування», – сказав генеральний директор однієї з лікарень області Сергій.
Прогнозована спроможність закладу – майже тисяча реабілітованих на рік. Два інші етапи реабілітації – післягострий та тривалий – пропонують організувати у інших лікарнях.
«Вислухали керівників лікарень області, їхні пропозиції та бачення того, як можна покращити процес організації допомоги. Зараз узагальнюємо цю інформацію, щоб зрозуміти – які можливості маємо, що можемо зробити за рахунок обласного бюджету і яку підтримку очікуємо від держави», – зауважив голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.
За тиждень від керівників медичних закладів чекають на конкретні пропозиції з організації реабілітації. У них має бути прописана чітка «дорожня карта» пацієнта.
новини Кривий Ріг LIFE