![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/1600b937860db5678d8fab956e6fb6f5.jpeg)
Кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно зі слідчими обласного главку під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури припинили діяльність організованої злочинної групи, яка налічувала 8 учасників.
Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.
Організував оборудку 31-річний мешканець райцентру, який придбав у даркнеті бази даних клієнтів банків та залучив до протиправної діяльності знайомих та родичів.
Як встановили поліцейські, спільники облаштували кол-центр за місцем мешкання організатора та під виглядом співробітників банків телефонували громадянам. Бази даних клієнтів банків зловмисники придбали в даркнеті та вивідували конфіденційну інформацію, зокрема, номери банківських карток, CVV-коди, СМС-паролі тощо.
Також, під час розмови «оператори» переконували громадян встановити мобільний додаток для отримання віддаленого доступу до ґаджетів жертв. Після цього підозрювані здійснювали несанкціонований вхід у мобільний додаток онлайн-банкінгу та виводили кошти на банківські рахунки дропів. Привласнені заощадження обготівковувалися у банкоматах Кривого Рогу.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/5ff84cd5d79dffc02fc079707d37009c.jpeg)
Слідчі встановили, що учасники злочинної групи привласнили понад чотири мільйони гривень.
Поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу КОРД провели вісім обшуків за адресами реєстрації і проживання фігурантів, а також в автомобілі організатора групи. Вилучено комп’ютерну техніку, 28 мобільних телефонів, 59 сім-карток, 55 сім-холдерів, 44 банківських картки, 25 тисяч гривень, 2500 доларів і 300 євро. До суду направлено клопотання про арешт вилученої готівки.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/8180eb120cfc4eb58d780abaa36b7f66.jpeg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/9e45b859d3525184a31e5723458ff50e.jpeg)
Окрім того, виявлено пакети з речовиною, схожою на наркотичний засіб. Речові докази направлено для проведення судової експертизи.
Слідчі оголосили зловмисникам підозру за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Суд обрав організатору, співорганізатору та одній виконавиці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Двом їхнім спільницям обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.
Тривають слідчі дії для встановлення можливих співучасників та повного кола потерпілих. Можлива додаткова кваліфікація.
новини Кривий Ріг LIFE