Всі новини про життя міста

Де мешканці Кривого Рогу можуть безкоштовно отримати презервативи?

Лише презерватив може одночасно захистити від небажаної вагітності, інфекцій, що передаються статевим шляхом, та ВІЛ-інфекції. Водночас, варто пам’ятати про важливість правильного використання бар’єрної контрацепції – лише за цієї умови захист буде максимальним. 

Надзвичайно важливим є використання презервативів людьми з так званих ключових груп, які мають високий ризик інфікуватися ВІЛ-інфекцією. Зокрема, йдеться про чоловіків, які практикують секс з чоловіками, людей, які займаються сексом за винагороду, та людей, які вживають наркотичні речовини ін’єкційно. 

У кожній області України є організації та благодійні фонди, в яких представники ключових груп можуть безкоштовно отримати презервативи та лубриканти.

Про це повідомляє Державна установа «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»).

Презерватив — бар’єрний метод контрацепції. Це єдиний спосіб запобігти інфекціям, які передаються статевим шляхом (ІПСШ), та вагітності водночас. Його ефективність — 98%, але лише за умови правильного його використання.

У 2020 році серед дорослих віком 15-49 років у всьому світі було зареєстровано 374 млн нових випадків інфікування однією з чотирьох виліковних інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ): сифілісом, хламідіозом, гонореєю або трихомоніазом. У разі правильного використання презервативів більшості цих випадків можна було б запобігти.

Як правильно користуватись презервативами?

Правильне використання презервативів при кожному статевому контакті  — ефективний метод захисту від ІПСШ, ВІЛ та непланованої вагітності. 

Вважати, що використання презервативів підриває довіру в стосунках — поширена маніпуляція. Це не так. Навпаки, саме презерватив дозволяє продемонструвати дбайливе ставлення до свого здоров’я, а також до партнера.

Дотримуйтесь простих рекомендацій, використовуючи презервативи:

  • обирайте свій розмір;
  • зберігайте у сухому, захищеному від сонячних променів місці та оригінальній  упаковці;
  • звертайте увагу на термін придатності та цілісність упаковки;
  • використовувати їх лише з природною змазкою або штучною на водній основі (силікон у складі лубрикантів може руйнувати латекс);
  • змінюйте презерватив, якщо почали одягати не тією стороною та якщо перейшли до іншої сексуальної практики;
  • використовуйте кондом перед кожним статевим контактом.

Презерватив — це модно, а безпека — це сексуально!

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини