Всі новини про життя міста

Двозонні лічильники: Як правильно знімати показання та заощаджувати до 50% на рахунках за світло

Двозонні лічильники обліковують не лише спожиту електроенергію, а й час її споживання.

Таким чином вони дозволяють окремо фіксувати споживання електроенергії у різні проміжки часу. Вночі, наприклад, електроенергія для населення коштує удвічі дешевше, тому власники багатозонних лічильників можуть заощаджувати до 50% на рахунках за світло. Що таке зонність лічильника? Які зони бувають та як правильно знімати показання з двозонних лічильників мешканцям Дніпропетровщини, розповідаємо у матеріалі.

Зона лічильника – це проміжок часу доби, в який лічильник автоматично перемикається і починає фіксувати спожиту електроенергію.

Усі клієнти, котрі використовують багатозонні лічильники мають змогу користуватись «нічним»  тарифом. Це спеціальний тариф, який діє в години мінімального навантаження в енергосистемі з 23:00 до 7:00 та коштує удвічі дешевше. Тобто за використану в цей час електроенергію побутові споживачі можуть сплачувати 50% від звичайного тарифу. Головною умовою є наявність двозонного лічильника, що фіксує споживання за часом доби – окремо вдень і окремо вночі. 

Двозонні лічильники ведуть облік електроенергії по двом зонам:

День – електроенергія спожита в період з 07:00 до 23:00 – діє звичайний тариф 2,64 грн.

Ніч – з 23:00 до 07:00 – застосовується удвічі нижчий тариф 1,32 грн.

Як передавати показання двозонного лічильника мешканцям Дніпропетровщини?

Усі зони лічильника завжди рівні загальній зоні (загальному обсягу спожитої електроенергії). Тобто якщо показання день – 11233, а ніч 10234, то загальний обсяг має дорівнювати: 21467 (сума показань день+ніч). Цей простий лайфхак дозволяє клієнтам переконатись у правильності переданих ним показань.

В залежності від моделі та параметрів, кожне показання, яке відображається на екрані лічильника, має свій індекс. Розглянемо, які індекси означають показання за тарифами «день», а які «ніч» на прикладі трьох найпопулярніших двозонних лічильників: GAMA, NIK, MTX.

На екрані двозонного лічильника з інтервалом 10 секунд послідовно відображаються:

  • показання за тарифом «день» (з 7:00 до 23:00)
  • показання за тарифом «ніч» (з 23:00 до 7:00)
  • загальний обсяг спожитої електроенергії

GAMA:

На лічильниках GAMA індекс «15.8.1» вказує на тариф «день», а індекс «15.8.2» – на тариф «ніч». Загальний обсяг спожитої електроенергії відображається за індексом «15.8.0».

NIK:

В залежності від типу лічильників NIK електроенергія за тарифом «день» має індекс «1.8.1»/«15.8.1»/«Т11», а за тарифом «ніч» – «1.8.2»/«15.8.2»/«Т12». Загальний обсяг: «1.8.0»/«15.8.0»/«Т1».

MTX:

На лічильниках МТХ індекс «1.8.1» вказує на тариф «день», індекс «1.8.2» – на тариф «ніч», «1.8.0» – загальний обсяг.

Саме ці показання слід передавати щомісяця у встановлені терміни. У разі, якщо ви підійшли до лічильника, щоб зафіксувати показання, але обсяг спожитої електроенергії є нереально малим або аномальним великим, необхідно одразу звернутись до оператора системи розподілу. Адже саме оператор системи розподілу передаватиме обсяги в YASNO для формування рахунків.

Важливо пам’ятати, що автоматично передавати показання можуть лише ті двозонні лічильники, які є частиною автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Це так звані «розумні» лічильники. Коли оператор системи розподілу встановлює їх у багатоквартирному будинку, то АСКОЕ встановлюється одночасно для усіх мешканців.

Швидко та без зайвих клопотів перейти на «нічний» тариф та почати економити досить просто. Для цього достатньо замовити набір Розумний Watt від YASNO. До його складу вже входять двозонний лічильник та послуга встановлення «під ключ». Також до комплекту можна додати програмовану розетку: з добовим механічним, тижневим електронним чи Wi Fi-керуванням.

Після отримання лічильника оператор системи розподілу протягом 10 днів виконає його встановлення та постановку на облік. І вже у наступній платіжці клієнт побачить, що нарахування здійснюється за «нічним» тарифом.  

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі