test

Всі новини про життя міста

Фотомайстер із Кривого Рогу Максим Горбацький курує український павільйон на Венеційській бієнале

Сьогодні, 18 квітня, на 60-й Венеційській бієнале відкриється український національний павільйон «Плетіння сіток». Це групова виставка під кураторством Вікторії Бавикіної та відомого фотомайстра з Кривого Рогу Максима Горбацького.

Максим починав кар’єру в Кривому Розі. З 2021 року він живе в Лондоні. Працював у галереї Cooke Latham Gallery, навчався в Birkbeck, University of London, де вивчав культурний менеджмент. З 2018 по 2021 працював у відділі програм Мистецького Арсеналу, де втілював проєкти, повʼязані з фотографією. Був співкуратором виставкового проєкту “Чутливість. Сучасна Українська Фотографія”. Нагадаємо, торік у межах Євробачення Максим Горбацький працював у команді галереї Open Eye Gallery у Ліверпулі.

Тема цьогорічної Венеційської бієнале — «Іноземці скрізь». Проєкт українського павільйону торкнеться персонального досвіду війни, еміграції та асиміляції в нових суспільствах та трансформації мови під тиском насильства.

«Українці об’єднуються: виходять на вулиці, йдуть добровольцями воювати, збираються, щоб плести маскувальні сітки. Плетіння сітки — це процес, який містить в себе більше, ніж просто створення сіток для допомоги армії. Це усвідомлення спільної дії, корисної для кожного, і для країни в цілому. Таке рішення не спускається «згори», — коментують виставку Вікторія та Максим.

У заході візьме участьзаступник міністра культури та інформаційної політики  з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко. 

«Венеційська бієнале — це вагомий аспект культурної дипломатії: найпрестижніша виставка сучасного мистецтва є майданчиком для презентації українського мистецтва, яке набуває нових форм під час війни. Саме таким, творчим, шляхом ми вкотре розповімо про нагальні виклики, які є в Україні», — зауважив Тарас Шевченко. 

Джерело – Міністерство культури та інформаційної політики.

Джерело: ТРК Рудана

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі