Всі новини про життя міста

Криворізька філія «ГАЗМЕРЕЖІ» нагадує правила безпечного використання газу у побуті

В зимовий період люди, нехтуючи своєю безпекою, часто користуються газовими приладами для обігріву помешкання. Частішають аварійні випадки, пов’язані з порушенням правил використання газового обладнання.

Найбільш поширеними причинами порушень правил безпеки є самовільне втручання споживачів у систему газопостачання, самовільна заміна газових приладів, відсутність проведення регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж та використання газового обладнання для обігріву приміщень.

Для того, щоб спалити 1 кубометр газу потрібно близько 10 кубометрів повітря. А для нормального функціонування людського організму одній людині необхідне свіже повітря в об’ємі 60 метрів кубічних на 1 годину. Якщо конфорка горітиме при зачиненому вікні, циркуляція повітря не відбуватиметься, рівень кисню знижуватиметься, що може призвести до запаморочення та втрати свідомості. А при довготривалому користуванні газовими приладами та відсутності повітрообміну є ймовірність летального випадку,

Для приладів водонагріву (газові колонки, котли, у тому числі двоконтурні), в яких витрати газу є тривалий час зі значним обсягом, продукти згоряння природного газу виводяться з приміщення через димовивідні канали – димоходи, або через димохід на зовнішню стіну будинку (парапетні котли). Таким чином відводиться продукт згоряння – чадний газ.

Чадний газ є отруйною речовиною, який не має запаху та кольору та який визначити «на око» не можливо. Перебування людини в приміщенні з концентрацією чадного газу всього 0,1% протягом 1 години може привести до летальних випадків.

Запобігання таким випадкам – це періодична перевірка димових і вентиляційних каналів, перевірка роботи газових приладів (їх автоматики безпеки), виключення застосування вентиляції зі штучним спонуканням (електровентилятори, що розміщені у вентиляційних каналах). В жодному разі не використовуйте несправні газові прилади.

Фахівці рекомендують вмикати газові прилади при встановленому на провітрювання вікні. Перед використанням побутових газових приладів обов’язково перевіряти наявність тяги. А щоб не довелося визначати наявність чадного газу в приміщеннях за відчуттями власного організму, встановіть спеціальний датчик – сигналізатор, який сповістить вас про те, що в приміщенні з’явився чадний газ.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи