asd

Всі новини про життя міста

Криворізька лікарка розповіла про синдром «рука-нога-рот»

Існує ряд доволі поширених хвороб, від яких немає щеплень. Та про ці недуги варто знати.

«Незважаючи на те, що дитячі щеплення призвели до зникнення деяких хвороб, існує ряд інших, які ще досить поширені, і батькам корисно знати про них», – переконана лікар-інфекціоніст з Кривого Рогу Світлана Куніцина.

Про це її черговий допис у соцмережі.

«Ось деякі з найбільш поширених дитячих хвороб, про які батькам слід знати.

Інфекції вуха

Хоча цей тип інфекції зустрічається в будь-якому віці, він особливо часто проявляється у дітей у віці від 6 місяців до 5 років. Це пов’язано з тим, що евстахиева труба у дітей коротше і в неї легше проникають бактерії. Ця трубка з’єднує вухо з носоглоткою, і її легко заблокувати при застуді. Якщо ви помітили, що ваша дитина неспокійна і часто чіпає вухо, швидше за все, у нього вушна інфекція.

Ларінгіт

Найбільш характерна ознака цього захворювання – гавкаючий кашель. Причина захворювання – запалення верхніх дихальних шляхів, а саме гортані, в результаті вірусної інфекції. У деяких випадках у дитини помітно дуже утруднене дихання, і може знадобитися стаціонарне лікування. Однак більшість дітей швидко одужують приблизно через тиждень домашнього лікування.

Синдром «рука-нога-рот»

Це вірусне захворювання, яке частіше зустрічається у дітей до 5 років. Для нього характерні піждвищена температура, кашель і поява бульбашок, наповнених прозорою рідиною, на долонях, підошвах, сідницях і в роті дитини. Захворювання найчастіше виникає через зараження вірусом Коксакі. Цей вірус поширюється серед дітей найчастіше в літній сезон і ранньою осінню. У більшості випадків це захворювання не є важким, і його тривалість складає близько 10 днів.

Кон’юнктивіт

При кон’юнктивіті виникає запалення слизової оболонки ока. Для нього характерні почервоніння, свербіж, нечіткість зору та сльозотеча. Найчастіше кон’юнктивіт виникає через зараження вірусами, які також викликають часті застуди. Він легко поширюється в дитячих колективах, і якщо ваша дитина захворіла, рекомендується лікувати її вдома, щоб захистити інших дітей від зараження.

Еритема

Це захворювання також відомо як “П’ята хвороба”. Для нього характерна поява на щоках дитини червонуватого висипу, який нагадує почервоніння шкіри після ляпаса. Висип також може поширюватися на кінцівки і груди. Ерітемная інфекція розвивається після зараження парвовирусом людини, вірусом, який може викликати симптоми застуди за кілька днів до появи характерних ознак. Після появи висипу діти перестають бути заразними. До 5 років цим захворюванням страждають більше 20% дітей. Висип зникає через 7-10 днів після першої появи.

Хвороба Кавасакі

Хвороба Кавасакі – це, як правило, більш серьозний стан дитини, і досі залишається маловивченою хворобою, яка частіше зустрічається у дітей у віці до 5 років. Симптоми захворювання включають підвищення температури тіла, озноб, набряк і почервоніння шкіри на руках і ногах, червоні потріскані губи. Якщо дитина не отримає лікування, може виникнути серйозне пошкодження серця.

Кір

Незважаючи на те, що вакцина проти кору була розроблена, і всі діти повинні бути вакциновані, ще і досі існують спалахи інфекції серед груп нещеплених дітей.

Хвороба починається з лихоманки, нежиті та кашлю. Ці симптоми зникають через 1-2 дня, після чого протягом 3 днів з’являється висипка, яка не викликає сильного свербіння. У більшості дітей поліпшення настає протягом 2 тижнів, але у деяких може розвинутися пневмонія або інші більш серйозні ускладнення зі здоров’ям.

Кашлюк

Захворювання зазвичай починається з сухого кашлю при нормальній температурі тіла, потім з`являються напади кашлю, особливо вночі, коли діти прокидаються від сильного кашлю, який заважає їм дихати, а коли вони це роблять, то він галасливий і гучний. Інфекція важча у дітей молодшого віку, і їх часто необхідно госпіталізувати. Антибіотики в деяких випадках допомагають полегшити скарги дітей. Існує вакцина проти захворювання, яку можна робити малюкам після 2-х місячного віку.

Стрептококова інфекція горла

У більшості дітей ми нерідко бачимо червоне горло і діти скаржаться на біль в ньому. Найчастіше ці скарги пов’язані з вірусною інфекцією. Однак в деяких випадках біль в горлі може бути викликана інфекцією, викликаною бактерією Streptococcus. Різниця між двома випадками полягає в тому, що при бактеріальної інфекції біль в горлі триває більше тижня, виникають болі при ковтанні, підвищене слиновиділення і висип на мигдалинах. Лікування бактеріальної інфекції передбачає прийом антибіотиків.

Синдром Рея

Можливо, ви чули, що не слід давати аспірин маленьким дітям і підліткам. Причина цього – синдром Рея. Це небезпечний для життя стан, який може виникнути у дітей, що приймають ліки, що містять аспірин. Симптоми включають різкі зміни в поведінці дитини, ураження печінці, судоми і кому.

Імпетиго

Це шкірна інфекція, яка розвивається після потрапляння стафілококових або стрептококових бактерій через пошкодження шкіри. Може бути уражена будь-яка область тіла, але частіше за все це спостерігається навколо рота, носа і рук.

У немовлят імпетиго можна побачити в області сідниць, на яку тисне підгузник. При імпетиго з’являються пухирі, які лопаються при дотику, а після розриву такого елементу висипу на його місці утворюється кірка. На ураженій ділянці шкіри може з’явитися свербіж, який може сприяти поширенню інфекції на інші ділянки тіла.

Сезонна алергія

Сезонну алергію часто називають – сінна лихоманка. Це не інфекції, а реакція організму на пилок. Симптоми сінної лихоманки включають часте чхання, сльозотеча, нежить або закладеність носа. Навесні і восени спостерігаються алергії. Для них є ліки, які можуть допомогти полегшити симптоми у дітей.

Ось ми коротко ознайомились з переліком хвороб, про яки не можна забувати.

Бажаю нашим дітям міцного здоров`я!», – щиро ваша доктор Куніцина.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі