asd

Всі новини про життя міста

Місцева влада Кривого Рогу закупила термінали Starlink майже вдвічі дорожче, ніж інші міста

23 грудня Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міськради відзвітував про укладання договору з ФОП Олег Півень на суму 2,6 млн грн. Підприємець зобов’язався до 28 грудня поставити міськвиконкому 40 терміналів для супутникового інтернету Starlink. 

Закупівлю провели 21 грудня без використання електронної системи Прозорро. Про це повідомляють журналісти з порталу «Наші гроші».

Вартість одного комплекту (супутникова антенна (термінал) із кріпленням, інтернет-роутер та кабелі) із доставкою складала 65 тисяч грн (або 1775 доларів).

Департамент освіти і науки обґрунтовував необхідність закупівлі та пояснював ціну обладнання тим, що 5 грудня отримав завдання від Криворізької міської ради невідкладно встановити термінали, а у продавця товар вже був у наявності. В той час, як інші продавці вимагали у замовника 50% передоплату для попереднього замовлення на сайті виробника.

Водночас інші міста закуповували Starlink за майже вдвічі нижчими цінами. На Полтавщині за термінал віддали 32 тисячі грн, на Дніпропетровщині – 48 тисяч грн, Долинська міська рада придбала обладнання за 40 тисяч грн. Виконком Сумської міськради закупив 60 терміналів за 2 млн грн або 33 тисячі грн за один Starlink. Народний Starlink для Зеленодольська, на який збирали мешканці міста, придбали в Німеччині за 15 тисяч гривень, це без урахування вартості доставки і розмитнення.

У день виходу матеріалу на сайті «Наші гроші», 27 грудня, директор Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міськради Тетяна Кріпак уклала додаткову угоду з ФОП Олег Півень «у зв’язку зі зміною ціни товару». Постачальник дав 10% знижку на термінали. Тобто 40 Starlink обійшлися міському бюджету у 2 334 400 грн замість 2 600 000 грн. А один термінал коштував 58 360 гривень (або 1584 долари), замість 65 тисяч.

3 січня пресслужба виконкому повідомила, що зі 100 пунктів незламності Кривого Рогу, 40 обладнані супутниковим інтернетом Starlink. Схоже, це можуть бути саме ці термінали.

Зауважимо, ФОП Олег Півень зареєстрований у Києві. Підприємець веде діяльність у сфері проводового електрозв’язку. На Прозорро відсутня інформація про його участь як в аналогічних закупівлях, так і в тендерах.

Джерело: СВОЇ

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
3 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
игорь
1 рік тому

в молдове уже давно нужно построить КИШИНЕВФИЛЬМ современую кинокомпанию по производству фильмов и телесериалов если президентеса молдови майя санду в формате диалога власти и бизнеса не может решить эту проблему значит ей нужно идти в оставку ввп молдови это в основном переводи гастарбайтеров из за рубежа стране уже давно нужни инвестиции этого можно добиться только при кардинальных економических реформах которые майя санду не в состоянии провести привлечение международного капитала в економику своей держави должно быть приоритетным для молдавской власти президентесе молдови нужно сделать молдавские фандрейзинговые платформи в интернете краунфандинговые платформи если етого в киберпространстве нет то ей пора идти в оставку

игорь
1 рік тому

когда КИШИНЕВФИЛЬМ капитализируется то рекомендуем им снять телесераил МОЛДОВА : СОВРЕМЕНЫЙ КИШИНЕВ ведь молдова в свое время была в составе СССР так что многие граждане бывшего СССР посмотрели бы такой телесериал

игорь
1 рік тому

молдавская фандрейзинговая платформа для привлечения инвестиций в економику держави SANDY24 так что президентше молдови осталось только найти IT специалистов и сделать такую фандрейзинговую платформу в киберпространстве