Всі новини про життя міста

На базі Криворізького учбово-виробничого комбінату відбувся семінар «Важливість вивчення уроків війни та Голокосту для осмислення українського сьогодення» (фото)

1 жовтня у рамках проекту «Вивчення уроків Голокосту – для формування толерантного суспільства» Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» (Дніпропетровськ, Україна) та Яд Вашем (Єрусалим, Ізраїль) на базі Криворізького учбово-виробничого комбінату було проведено семінар «Важливість вивчення уроків війни та Голокосту для осмислення українського сьогодення».

Захыд выдбувся за підтримки Громадської Організації «Єврейська спадщина», Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» та молодіжного дискусійного клубу «КУЛ». Учасниками стали студенти та викладачі навчального закладу.

Семінар розпочався з інтерактивної лекції з історії Голокосту, що дозволило молоді у повній поринути у глибину запропонованої теми. Доречними були й провокаційні питання до учасників, наприклад, «Чи хотіли б ви, щоб до вас прийшла війна?», які обурили студентство, що, в свою чергу, сприяло активізації їх дискусійної активності.

Під час семінару аудиторія познайомилася із методичним мультимедійним посібником «Ксенофобія і толерантність. Уроки Голокосту та гуманізм» інституту «Ткума», присвяченій питанням ксенофобії, шовінізму, толерантності, що стало, водночас, логічним переходом до розгляду історичних причин та передумов Голокосту. На простих прикладах студентам надавалась можливість зрозуміти глибину проблематики, а порівняння подій семидесятирічної давнини з сьогоднішніми подіями на Сході України надавало їй ще більшої актуальності. До речі, організаторів вразило те, що по закінченню семінарського заняття, присутні викладачі виразили невдоволення тим, що були проведені паралелі з історичних аналогій подій Другої світової війни та сучасних на Сході України, пояснюючі, що адміністрація закладу категорично заборонила педагогам торкатися цих питань у спілкуванні з молоддю. Але логічним у даному випадку є  зустрічне питання: хто, якщо не викладачі, повинні формувати громадянську позицію своїх вихованців?

Але залишимо це на совісті конкретних людей, й зазначимо, що даний семінарський курс для студентів заплановано на три етапи: перший – безпосередня зустріч з молоддю у стінах навчального закладу, другий – продовження вивчення заданої проблематики у Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», третій – практичні заняття з експозиціями музею.

 

новости Кривой Рог LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Powered by WordPress