![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/ava-18.jpg)
На Дніпропетровщині представники влади, громадськості та депутатських фракцій обговорили проєкт обласного бюджету-2024. Окреслили акценти головного кошторису на наступний рік. Охочі могли поставити запитання керівникам профільних департаментів ОВА.
«Підготовка проєкту обласного бюджету-2024 на фінальному етапі, – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. – Це кошторис воєнного часу. Тому акценти, крім соцзабезпечення, на захисті наших людей та допомозі Силам оборони».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/1-18.jpg)
За його словами, на підтримку армії та програм захисту закладають в рази більше, ніж передбачалося при затвердженні цьогорічного бюджету. Зосередять увагу також на потребах критичної інфраструктури. Продовжать створювати реабілітаційні центри та облаштовувати безпечні умови в закладах соціальної сфери.
«Ми тісно взаємодіємо з навчальними закладами. Діти та батьки активно допомагають, – розповів голова благодійного фонду «Сприяння 25-й окремій повітрянодесантній Січеславській бригаді» Віктор Кучинський. – Тому мене цікавило, як наступного року буде організований освітній процес та в якому режимі фінансуватимуться заклади. Отримав переконливу відповідь. Вдячний, що запросили. Все було відкрито та зрозуміло».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/3-20.jpg)
Кошти виділять й на комплексні регіональні програми – в освіті, охороні здоров’я, культурі, соцзахисті. Загалом обласний бюджет Дніпропетровщини на 2024 рік з урахуванням держсубвенцій – 8,6 млрд грн.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/4-20.jpg)
«Перший раз за понад 10 років при обговоренні кошторису залучили нашу Федерацію. Це практика європейська. Там жодної бюджетної цифри не приймається без обговорення з профспілками та роботодавцями. В області є розуміння, що на шляху до Євросоюзу це питання важливе», – вважає голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/5-17.jpg)
Як і раніше, витрати бюджетних коштів в області контролює робоча група «Прозорість та підзвітність». Вона слідкує за доцільністю тендерів та дотриманням норм під час їх проведення.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/6-20.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/7-11.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/8-9.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/10-9.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE