В області розпочалась весняна посівна-2023. Аграрії регіону вже вийшли в поля у Криворізькому, Новомосковському і Нікопольському районах. Решта стануть до роботи вже незабаром. Загалом планують зайняти майже 1,2 млн га.
Про це йшлося на зустрічі начальника Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака з сільгоспвиробниками і представниками харчової промисловості.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/5-7.jpg)
«Вислухав найбільш болючі питання аграріїв і представників харчової промисловості. Аби разом вирішувати, – зазначив Сергій Лисак. – Підписав доручення про сприяння польовим роботам. Аби сільськогосподарська техніка могла працювати без перешкод, навіть під час комендантської години».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/1-14.jpg)
Він наголосив, що ОВА та ДСНС області визначили поля, які найперше слід оглянути піротехнікам. Це понад 2,5 тисячі гектарів. Щодня проводяться розмінування. Вже понад тиждень фахівці працюють в Криворізькому районі.
«Минулий рік був дуже тяжким. І фізично, і морально, і фінансово. Коли почалась повномасштабна війна, до мене прийшли робітники. Питали, що будемо робити. Я одразу сказав: «як що – сіяти». В результаті дуже непогано спрацювали. Не можна зупинятися. Тож вийшли працювати і зараз», – сказав аграрій з Кам’янського району Костянтин.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/4-4.jpg)
Нині, каже фермер, вже підживили землю. Чекають, коли вона трохи підсохне.
«Ми любимо свою землю. Працюємо, нікуди не виїжджаємо. Підтримуємо наших захисників та економіку країни», – додав власник одного з молочних виробничих комплексів Анатолій.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/6-4.jpg)
Спочатку на сільгоспугіддях Дніпропетровщини посіють горох, пшеницю та ячмінь. Пізніше – соняшник та кукурудзу. Фінішувати мають наприкінці весни або на початку літа.
Минулого року аграріям вдалося зібрати понад 3 мільйони тонн зерна. Засіяли й озимі – понад 630 тисяч гектарів.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/7-4.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/8-3.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/ava_posivna-2.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE