test

Всі новини про життя міста

На Криворіжжі запустили магістральний водогін: жителям району повернуть якісну та безперебійну централізовану послугу (фото)

Дніпропетровщина серед чотирьох областей, яка постраждала від підриву окупантами Каховської ГЕС. Зневодненими тоді залишилися Нікопольщина та Криворіжжя. Аби повернути людям якісну і безперебійну централізовану послугу, почали зводити магістральний водогін. Його першу ділянку закінчили та запустили в роботу.

«На об’єкті задіяли більше тисячі людей та майже п’ятсот одиниць техніки. І вже запускаємо його у повноцінну експлуатацію. Подяка всім, хто був залучений до реалізації. Обласній та місцевій владі. Президенту, Уряду, Верховній Раді та партнерам. Зокрема, Агентству США з міжнародного розвитку USAID, яке допомагало з технічною ревізією проєкту», – сказав  віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Першу нитку трубопроводу на Криворіжжі закінчили минулоріч у серпні. Цього разу ввели в роботу ще дві. Кожна протяжністю під 26 км. На повну запрацювали й насоси та вся необхідна інфраструктура. 

«Проєкт унікальний, тож неабияк радіємо, що він стався. Хоча коли ми починали, іноземні експерти казали, що на такі будівництва потрібно 5-7 років. Наші спеціалісти зробити за 11 місяців», – додав голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм.

На об’єкті залишилося лише закінчити благоустрій та внутрішнє оздоблення приміщень. Зараз же стартували пусконалагоджувальні роботи.

«Після них жителі Криворізького району будуть з якісною та безперебійною централізованою послугою. Вода йтиме з Інгульця до Південного резервуару. Звідти потраплятиме до осель людей», – розповів начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Загалом будівництво цього об’єкта – задача не з простих, зазначив генеральний директор компанії-підрядника Микола Тимофеєв. Бо треба було не тільки звести, а й знайти все необхідне для цього. Адже матеріалів, виготовлених в країні, не вистачало.

«У стислі терміни шукали труби. Задіяли й зарубіжні поставки. З Румунії та Туреччини. Насосне і електричне обладнання завозили з Німеччини та Польщі. Автоматика – з Сінгапуру. Логістика дуже складна, але впоралися», – пояснив Микола Тимофеєв.

На час будівництва об’єкту до громад району підвозили питну воду. Запускали й альтернативні тимчасові проєкти. Аби люди були з послугою та працювала промисловість.

«Наприклад, майже 125 тис населення Зеленодольської, Апостолівської та Грушівської громад підтримували водовозами. І зараз там задіяно більше 10-ти машин. Та тільки-но канал наповниться водою, у них потреби не буде», – резюмував начальник Криворізької РВА Євген Ситниченко. 

Запущена на Криворіжжі ділянка – одна з трьох, передбачених проєктом будівництва масштабного інфраструктурного об’єкта. На інших – готовність понад 90%. Вони вирішать питання водозабезпечення для Нікопольщини.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі