![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/ava-2-1024x682.jpg)
Дніпропетровщина серед чотирьох областей, яка постраждала від підриву окупантами Каховської ГЕС. Зневодненими тоді залишилися Нікопольщина та Криворіжжя. Аби повернути людям якісну і безперебійну централізовану послугу, почали зводити магістральний водогін. Його першу ділянку закінчили та запустили в роботу.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto2-1024x682.jpg)
«На об’єкті задіяли більше тисячі людей та майже п’ятсот одиниць техніки. І вже запускаємо його у повноцінну експлуатацію. Подяка всім, хто був залучений до реалізації. Обласній та місцевій владі. Президенту, Уряду, Верховній Раді та партнерам. Зокрема, Агентству США з міжнародного розвитку USAID, яке допомагало з технічною ревізією проєкту», – сказав віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto1-1024x735.jpg)
Першу нитку трубопроводу на Криворіжжі закінчили минулоріч у серпні. Цього разу ввели в роботу ще дві. Кожна протяжністю під 26 км. На повну запрацювали й насоси та вся необхідна інфраструктура.
«Проєкт унікальний, тож неабияк радіємо, що він стався. Хоча коли ми починали, іноземні експерти казали, що на такі будівництва потрібно 5-7 років. Наші спеціалісти зробити за 11 місяців», – додав голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto3-1024x683.jpg)
На об’єкті залишилося лише закінчити благоустрій та внутрішнє оздоблення приміщень. Зараз же стартували пусконалагоджувальні роботи.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto4-1024x682.jpg)
«Після них жителі Криворізького району будуть з якісною та безперебійною централізованою послугою. Вода йтиме з Інгульця до Південного резервуару. Звідти потраплятиме до осель людей», – розповів начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto7-1024x682.jpg)
Загалом будівництво цього об’єкта – задача не з простих, зазначив генеральний директор компанії-підрядника Микола Тимофеєв. Бо треба було не тільки звести, а й знайти все необхідне для цього. Адже матеріалів, виготовлених в країні, не вистачало.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto5-1024x682.jpg)
«У стислі терміни шукали труби. Задіяли й зарубіжні поставки. З Румунії та Туреччини. Насосне і електричне обладнання завозили з Німеччини та Польщі. Автоматика – з Сінгапуру. Логістика дуже складна, але впоралися», – пояснив Микола Тимофеєв.
На час будівництва об’єкту до громад району підвозили питну воду. Запускали й альтернативні тимчасові проєкти. Аби люди були з послугою та працювала промисловість.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto6-1024x682.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto8-1024x682.jpg)
«Наприклад, майже 125 тис населення Зеленодольської, Апостолівської та Грушівської громад підтримували водовозами. І зараз там задіяно більше 10-ти машин. Та тільки-но канал наповниться водою, у них потреби не буде», – резюмував начальник Криворізької РВА Євген Ситниченко.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto9-1024x682.jpg)
Запущена на Криворіжжі ділянка – одна з трьох, передбачених проєктом будівництва масштабного інфраструктурного об’єкта. На інших – готовність понад 90%. Вони вирішать питання водозабезпечення для Нікопольщини.
новини Кривий Ріг LIFE