Наприклад, під час проведення ремонтних робот, тим паче реконструкції вуличного простору, треба видалити дерево чи дерева. Чи потрібно на це дозвіл?
Зелені насадження в місті (не на індивідуальній присадибній ділянці!) вважаються елементом об’єктів благоустрою населеного пункту. Відповідно – порядок їхнього утримання, а отже – й видалення, регулюється Законом України «Про благоустрій населених пунктів».
А значить – має проводитися виключно на підставі спеціального дозволу (ордеру) на видалення зелених насаджень.
Згідно з Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах видалення зелених насаджень здійснюється у разі:
– виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах;
– знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;
– ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
– відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
– проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
– досягнення деревом вікової межі;
– ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
Для отримання дозволу (ордеру) на видалення зелених насаджень в Кривому Розі громадянам або юридичним особам необхідно звернутися до Головного офісу Центру «Віза» («Центр Дії»):
– подати відповідну заяву;
– додати схему земельної ділянки з розміщенням зелених насаджень, що підлягають видаленню.
новини Кривий Ріг LIFE