![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_13-09-47-3-1024x768.jpg)
У Кривому Розі, одразу на декількох локаціях, відбувся ексклюзивний показ фільму українського військового кореспондента та письменника, відеографа Associated Press Мстислава Чернова про події у Маріуполі в лютому-березні 2022 року під час повномасштабного російського вторгнення.
Про це повідомили у міському відділі преси та внутрішньої нформації.
На презентації стрічки «20 днів у Маріуполі» у палаці культури «Мистецький» побував голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_13-09-48-1024x768.jpg)
«У ці дні вся Україна згадує як два роки тому розпочалась повномасштабна війна. Одним із героїчних символів супротиву українського народу став Маріуполь.Тоді ворог рвався і до нашого міста – ворожі колони намагалися прорватися в центральну Україну. Окупанти були зупинені буквально в 200-та метрах від Кривого Рогу. А потім ворога було відкинуто на правий берег Дніпра, завдяки героїчним зусиллям наших військових. Всі ми тоді з хвилюванням стежили за героїчною обороною Маріуполя, участь у якій брали і наші криворізькі нацгвардійці і танкісти. На жаль, тоді ворогу вдалося захопити місто. Але, ми безумовно, віримо, що і Маріуполь, і інші українські міста будуть обов’язково звільнені.
Все наше місто зараз працює на Перемогу. Ми продовжуємо допомагати військовим – ця допомога одна із найбільших в Україні – вже майже 1 млрд. 800 млн. грн. Допомагаємо біженцям, серед яких багато й маріупольців, а загалом у нашому місті їх 80 тисяч. Робимо все для того, щоб ворога було вигнано із нашої рідної землі.
У цій великій роботі дуже важливо завжди пам’ятати, якою ціною кується Перемога. І такі фільми, як «20 днів у Маріуполі», надихають всіх українців на подальшу боротьбу, показують всьому світу героїчний супротив українського народу – те, що наш народ неможливо зламати, неможливо перемогти», – сказав Олександр Вілкул.
Фільм презентують безпосередні учасники тих подій Микола Осиченко (президент «Маріупольського телебачення» з 2019 по 2023 роки, волонтер та громадський діяч) та Вадим Пікуз (в.о. голови та депутат Маріупольської районної ради).
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_13-09-47-2-1024x768.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_13-09-48-2-1024x768.jpg)
Документальна стрічка зроблена у співпраці Associated Press та Frontline. Прем’єра відбулася 21 січня 2023 року на найбільшому в США фестивалі незалежного кіно Sundance, де він потрапив до конкурсної програми «Світове документальне кіно» (Sundance Film Festival Grand Jury Prize for Best Documentary) і отримав Приз глядачів (Sundance World Cinema Audience Award: Documentary).
Фільм номінований на «Оскар» в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм».] Отримав премію BAFTA (щорічна нагорода, яка присуджується Британською академією телебачення та кіномистецтва. Це британський аналог Оскара у категорії «Найкращий документальний фільм» та номінацію в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою», виграв премію Гільдії режисерів Америки в категорії «Видатні режисерські досягнення в документалістиці». Загалом, на січень 2024 року отримав більше 20 нагород і 40 номінацій. Фільм показали перед засіданням Генеральної асамблеї ООН у вересні 2023 року. Стрічка стала найбільш касовим українським документальним фільмом в історії.
новини Кривий Ріг LIFE