Всі новини про життя міста

Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків. Чому це добре – пояснюють аналітики

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє звільнити в запас строковиків, у яких під час воєнного стану закінчився термін служби.

Зміст закону проаналізували в Центрі спільних дій.

Строковики отримають відстрочку протягом 12 місяців після звільнення в запас, тобто їх не можна буде мобілізувати до війська. Ті, хто пройшов строкову службу, зможуть вступити до лав ЗСУ лише за власним бажанням.

Тепер, щоб демобілізація військовослужбовців строкової служби відбулася, потрібен окремий указ президента.

Аналітики вважають, що закон зможе розвʼязати проблему, яка поставила строковиків у безвихідне становище. “Від початку повномасштабного вторгнення закон заборонив строковикам демобілізуватися, але водночас їх не можна було залучати до бойових дій. Виникла проблема: тисячі молодих хлопців опинилися в невизначеному становищі. Вони не могли покидати військові частини, подекуди проблемно було отримати вихідний для поїздки додому”, – розповідає аналітикиня Центру спільних дій Ірина Корженкова.

На її думку, підписаний президентом Зеленським законопроєкт вносить певну визначеність у подальшу долю строковиків. “Нерозуміння, що з ними буде далі не найкращим чином впливало а людей. В когось могло виникнути переконання, що як тільки їх звільнять із служби, яка тривала довше визначеного законом терміну – одразу вручать повістку”, – пояснює Ірина Корженкова. Тепер треба дочекатися указу президента, додає аналітикиня. Вона наголошує на необхідності унормувати всі потрібні документи.

Нагадаємо, що на строкову військову службу призивають придатних за станом здоров’я чоловіків віком від 18 до 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочку від неї. Термін строкової служби в Україні – від 12 до 18 місяців, а останній призов проводили в жовтні 2021 року. Під час воєнного стану призову на строкову службу не відбувається, тож більшість строковиків зараз служать ще з 2021 року.

Взагалі закон не дозволяє залучати строковиків до бойових дій – більшість з них несли службу в тилу. Проте були випадки, коли вони йшли на фронт добровільно чи опинялись подібним чином на передовій, особливо на початку широкомасштабного вторгнення рф. Також було відомо про потрапляння деяких українських строковиків у полон.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сірко
1 місяць тому

той,####₴₴,який ні дня не служив в ЗСУ, а бігав…
Нарешті в ОП зрозуміли, що треба робити, щоб обґрунтувати знаходження Зеленського на посаді президента. Не зрозуміло лише два моменти. Чому раніше не зробили та чому бояться?

ОП підготував текст звернення до Конституційного Суду щодо легітимності перебування Зеленського на посаді президента, з огляду, що цієї весни спливає термін його каденції. Однак, в ОПУ досі не визначилися, що робити зі зверненням, адже… бояться не отримати потрібного рішення

Джерела ZN.UA в ОПУ повідомляють, що подання до КС уже підготували і в ньому кілька питань.
1: чи дозволяє Конституція проведення виборів президента в умовах воєнного стану. Відповідь КС на це питання має внести ясність стосовно відповідності Конституції заборони проведення виборів в умовах воєнного стану, яка передбачена Виборчим кодексом та законом про воєнний стан.

2: для ОП є більш важливим і стосується воно легітимності повноважень президента після закінчення п’ятирічного строку перебування на посту президента, тобто після 20 травня.

Так подадуть чи ні?

Це дуже погана новина, але поки, попри всі зусилля Білого Дому й конструктивної частини Конгресу, розбіжності в Палаті Представників подолати не вдалося. Сьогодні Байден здійснить ще одну спробу переговорів. Закінчаться, коли в нас уже буде пізній вечір чи ніч.

Для нас ця новина катастрофічна. Хоча б тому, що повноцінно замінити американську допомогу неможливо. Наше непорозуміння, Зе,коли йому задавали ці питання під час отго його шапіто, навіть не в’їжджало в суть справи. Але це все стає дуже загрозливим. А найобразливіше те, що до вересня місяця минулого року їхні внутрішні розбіжності не зачіпали тему підтритмки України.

От ніхто ж не цінував і ще й хихикали виродки на слова про двопартійну й двопалатну підтримку України, яку зумів вибудувати Петро Порошенко. Двопартійна підтримка – це стан, при якому наше питання не залежить від інших, за нього завжди є голоси обох партій, спершу голосують допомогу Україні, а потім уже всі свої кордони, шатдауни й інше. Зараз консервативна частина Конгресу узалежнює підтримку до таких питань, як міграційна політика й аборти… А зеленський цю двопартійну підтримку погубив. Умисно.?

він там натворив справ, продемонстрував неадекватність і викликав таке відторгнення, що безумовну двопартійну підтримку нами втрачено. Там було багато провокацій. Окрім власних вихваток зе, ще два візитери. Його просили мінімалізувати Єрмака, а він без нього кроку не ступив, а потім ще й двічі відправляв із спеціальними візитами. І чув, що його попросили не включати особливо одіозних осіб до делегації, йшлося про Шурму. Він привіз і скрізь його запихав. От і прилетіло.

До речі, про те, чого не цінували при Порошенкові. Стан мирного життя пригадуєте? Відкритий світ, свободу? Без цього якось звиклися вже, в таборі не муляє? То цим не закінчиться. Років за два готуйтеся до скасування безвізу. Формальні підстави вже давно є, принаймні, 2020-21. Але колись і ця рушниця вистрелить. Не віриться? Ну, про втрату американської підтримки також не вірилося. І “а то што – путін нападьоть?” також було…

Останні записи

Популярні новини