Законодавством України визначено порядок перевезення тварин як усередині держави, так і за її межі. Він передбачає отримання ветеринарного паспорта встановленого зразка для домашніх тварин, їхнього чипування та щеплення.
Право видачі ветеринарно-санітарного паспорта на тварину мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Згідно з наказом Мінагрополітики, підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:
- клінічний огляд тварини;
- наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження та щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).
Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг. Додатково оплачуються послуги лікаря ветеринарної медицини та клінічний огляд тварини.
Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорта визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:
- недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті);
- неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;
- відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їхнього карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.
Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину чинний до моменту її смерті.
новини Кривий Ріг LIFE