test

Всі новини про життя міста

Поклали квіти та випустили в небо повітряні кульки: як у Кривому Розі вшанували чорнобильців у день пам’яті

26 квітня – в Україні жалобна дата – День чорнобильської трагедії. Цього дня вшанували живих ліквідаторів, які власними руками боролись із мирним атомом, який перетворився на смертоносний. А також згадали тих, кого вже немає з нами.

У трагічні роковини самі ліквідатори, рідні тих, кого вже немає із нами, та просто небайдужі люди за традицією зібралися біля монументу пам’яті у Сквері героїв. Серед тих, хто прийшов покласти квіти та згадати своїх побратимів і дозиметрист Раліф Нухов, що провів у зоні ЧАЕС 52 доби та накопичив за цей час майже 10 рентгенів: «Цей день пам’яті наших побратимів, які внесли великий вклад у захист не тільки України, а і усього світу. Якби ми не закрили цей саркофаг, не зробили все, що зробили наші хлопці… Цим завдячуємо живим та тим, хто вже залишив цей світ».

У свою чергу про живих ліквідаторів та інших криворіжців, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, попри нову, військову загрозу, продовжують піклуватися влада міста та Рада оборони.

«Кривий Ріг завжди буде пам’ятати тих, хлопців та дівчат, хто 37 років тому захистив нас від цього мирного атому, який вийшов з-під контролю. У Кривому Розі виконувались, виконується і буде виконуватись всі програми підтримки чорнобильців, і ми завжди будемо вдячні тим, хто зробив цей подвиг», – зазначив Олександр Вілкул, голова ради оборони Кривого Рогу, який теж прийшов схилити голову перед монументом у цю скорбну для всієї України дату.

Вже надвечір поблизу меморіалу чорнобильцям знов зібрались люди. Не порушуючи традицій сім’ї ліквідаторів із Криворізького об’єднання ліквідаторів та їх родин «Чорнобиль-86» провели мітинг-реквієм. Разом зі студентами Криворізького педуніверситету вони запалили свічки, провели панахиду та запустили у небо паперових янголів на повітряних кульках у пам’ять про тих, хто віддав життя у боротьбі із невидимим ворогом.

Джерело: one.kr.ua

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі