![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/1-1.jpg)
Понад 3,7 тис сімейних лікарів і медсестер Дніпропетровщини пройшли курси з надання первинної психологічної допомоги. Ще більш ніж 300 – нині опановують ці навички. Онлайн на платформі НСЗУ або офлайн – на тренінгах у Львові та Києві.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/3.jpg)
«Медичні працівники первинної ланки продовжують навчання за спеціальною програмою mhGAP. Я вдячна лікарям, що вони взяли на себе відповідальність опікуватися ментальним здоров’ям пацієнтів. Це дуже актуально для нашого прифронтового регіону. Де окрім місцевих жителів мешкають сотні тисяч переселенців», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
На заняттях медики дізнаються, як вчасно виявити проблему. Як спілкуватися з людьми, яким потрібна психологічна допомога. Як оцінити, чи необхідне втручання вузькопрофільного спеціаліста.
Керівниця одного з центрів надання медико-санітарної допомоги пані Галина каже: зараз важлива задача – зберегти ментальне здоров’я пацієнтів.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/2.jpeg)
«У нас 6 амбулаторій. Обслуговуємо понад 74 тис мешканців Дніпра. Вони довірили нам своє здоров’я, підписавши декларацію. Усі наші сімейні лікарі і медичні сестри минулого року пройшли додаткове навчання. Тепер володіють навичками надання первинної психологічної допомоги», – сказала пані Галина.
Регіональна координаторка програми «Ти як?» Вікторія Панченко додала, що за різними статистичними даними кожна третя людина в Україні відчуває психологічні наслідки війни.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/4-2.jpg)
«Програма метального здоров’я – це про якість життя. А її завдання – показати людям культуру турботи про себе», – вважає Вікторія Панченко.
Медики, які вже практикують, кажуть: на українців дуже вплинуло повномасштабне вторгнення.
«Все частіше вони звертаються із порушеннями сну, тривожністю, депресивними станами, розладами харчування. До кожного шукаємо індивідуальний підхід. Використовуємо й прийоми з програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською», – розповіла сімейний лікар Ольга.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/6-3.jpg)
У поміч лікарям в роботі – спеціальний посібник. Там прописані чіткі рекомендації, є вже готові методики.
Дніпрянка Валерія звернулась до сімейного лікаря, бо погіршився сон, з’явилася тривожність.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/7.jpeg)
«Мені запропонували техніки релаксації, дихальні вправи. Навіть просто після розмови стало легше. Цінно, що фахівці тепер можуть підтримати наш внутрішній стан», – зізнається Вікторія.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/10-2.jpg)
Дізнатися адресу амбулаторії, де надають психологічну допомогу, можна на сайті.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/8-1.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/9-2.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/11-2.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE