Всі новини про життя міста

Попередження домашнього насильства та допомога постраждалим: в ОВА зібралася координаційна рада

В ОВА відбулося засідання координаційної ради, яка опікується питаннями попередження домашнього насильства. А також протидією торгівлі людьми та гендерною політикою. Говорили про посилення роботи цих напрямків. Шукали механізми, які б заохотили людей звертатися по допомогу.

«Домашнє насильство і жорстоке поводження з дітьми. Протидія торгівлі людьми та захист прав жінок. Питання, пов’язані із цими напрямками, під час війни тільки загострюються. Маємо об’єднати зусилля, щоб попередити такі випадки. А постраждалим надавати всю необхідну допомогу. Для цього й існує ця координаційна рада», – звернулася до учасників заступник начальника ОВА Надія Задорожна.

Нині в області працює майже 90 спеціалізованих служб, які опікуються постраждалими. Серед них 68 мобільних бригад, притулки та денні центри. Долучаються до цієї роботи й благодійники.

«Маємо винайти механізм, коли людина розуміє, до кого звернутися. Більше того, одразу відчує зміни. Задача служб виявляти факти насильства. Приходити до домівок. Ми говоримо не про міста, де поліція бере на себе цей виклик, а про громади. Там же про такі ганебні випадки знають всі. Але нікуди не звертаються, щоб не привертати увагу», – пояснив Уповноважений ВР України з прав людини в області Михайло Карпенко.

Чимало уваги приділяють і просвітницькій роботі. В освітніх закладах роз’яснюють, що таке насильство. Доносять до дітей та підлітків – терпіти його не можна. 

«Є виховні години. На них ми й проводимо заходи, які запобігають дитячій бездоглядності, жорстокому поводженню з ними. Також вони спрямовані на вияв тих, кому потрібна допомога і хто схильний до правопорушень», – сказала начальниця управління департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Любов Кравченко.

Говорили учасники заходу й про гендерно-зумовлене насилля у секторі безпеки та оборони. Загалом зустріч приурочили всесвітній акції «16 днів проти насильства».

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі