Комп’ютер у сучасному навчальному процесі вже став необхідним інструментом. Разом з тим технічний прогрес приніс і нові проблеми, які можуть стати причиною погіршення здоров’я і призвести до проблем із зором та до виникнення болів в спині. Особливу увагу слід приділити облаштуванню дитячої робочої зони, а саме вибору якісного комп’ютерного крісла для дитини.
Дитячому організму важко дається сидіння за комп’ютером. Можна, звичайно, обмежувати час роботи, а якщо вже працювати, то сидячи на правильному комп’ютерному стільці. Ніжка стільця може бути хрестоподібною, часто такі меблі оснащуються коліщатками. Спинка і сидіння бувають м’якими і жорсткими, часто вони мають можливість регулюватися. Додаткові елементи – підставки під ноги та підлокітники. Ідеальний варіант – ортопедичні або ергономічні комп’ютерні крісла для дітей.
Ортопедичні крісла
Якщо стілець вважається ортопедичним, то він має сидіння і спинку спеціальної форми, що дає змогу сидіти в зручній позі, зберігаючи водночас правильну поставу. Ергономічний підхід до проектування меблів дає можливість розвантажувати найбільш напружені м’язи і перерозподіляти зусилля на інші. Щоправда, такі конструкції коштують дорожче за прості стільці.
Ортопедичний стілець спинки не має, але м’яке сидіння обертається, змушуючи балансувати, приймаючи зручну позу. Такі моделі мають регульовану спинку і сидіння. Крісла набагато м’якші за стільці, у них регулюється ніжка за висотою, є підголівники і підлокітники, зазвичай є і коліщатка на ніжці.
Обираючи комп’ютерні крісла для дітей, обов’язково зверніть увагу на такі критерії:
- висота крісла повинна відповідати зросту дитини. Коли дитина сидить, між гомілкою і стегном має утворюватися кут 90 градусів, а ноги мають стояти на підлозі або на підніжці;
- спинка стільця не має бути вищою за середину лопатки, форма – трохи вигнута в бік спини. Це не дасть змоги розвалюватися і горбитися;
- невелика скошеність краю сидіння дасть змогу уникнути оніміння від передавлених судин у ногах;
- підлокітники не потрібні взагалі. Висота їх зазвичай не регулюється, і вони не підходять за зростом. Руки взагалі мають бути на столі;
- добре, якщо сидіння і спинку можна відрегулювати під зріст і фігуру дитини;
- якщо ви обираєте дерев’яну модель, треба звернути увагу на екологічність – матеріали мають бути натуральними і не викликати алергію.
Вибираючи комп’ютерне крісло для дитини слід врахувати думку самої малечі. Водночас не варто дозволяти дитині вибирати крісло тільки за яскравою картинкою на шкоду зручності та відповідним технічним характеристикам.