Всі новини про життя міста

Профілактика захворювань суглобів

Профілактика захворювань суглобів відіграє важливу роль у підтримці загального здоров’я та якості життя. Захворювання суглобів призвести до болю, обмеження рухів та інвалідності. Але вчасне лікування остеохондрозу може повернути якість життя. Однак за допомогою деяких профілактичних заходів можна знизити ризик розвитку цих захворювань та зберегти здоров’я суглобів.

Що таке остеохондроз и його симптоми

Остеохондроз – це захворювання, яке характеризується дегенеративними змінами у хребті. Воно може бути викликане різними факторами, включаючи спадковість, неправильну поставу, травми, гіподинамію та неправильне харчування (1). Лікування цього захворювання може включати фізіотерапію, медикаментозну терапію, масаж та спеціальні вправи.

Головними симптомами остеохондрозу є біль та дискомфорт у спині. Цей біль може бути різного характеру – від тупого тягучого до гострого та загостреного. Він зазвичай посилюється при рухах, навантаженні та протягуванні. Біль може виникати в різних ділянках хребта – в шийному, грудному або поперековому відділах.

Окрім болю, остеохондроз може супроводжуватися такими симптомами:

  • Обмеження руху;
  • М’язова слабкість;
  • Поколювання та заніміння кінцівок;
  • Зміна постави.

Якщо спостерігаються подібні симптоми, важливо звернутися до лікаря для діагностики та встановлення точного діагнозу. Лікар призначить комплексне лікування, яке може включати фізіотерапевтичні процедури, масаж, фізичні вправи (2), прийом протизапальних та знеболювальних препаратів.

Профілактика остеохондрозу

Одним із основних аспектів профілактики захворювань суглобів є підтримання активного способу життя. Регулярні фізичні вправи, такі як ходьба, плавання, їзда на велосипеді або заняття в тренажерному залі допомагають зміцнити м’язи навколо хребта і покращити рухливість. Помірна фізична активність також сприяє поліпшенню кровообігу та постачанню поживних речовин у суглоби. При цьому потрібно уникати перевантажень, в тому числі пов’язаних професійною діяльністю и виконання одних и тих самих рухів з вантажем (3).

Правильне харчування відіграє також важливу роль у профілактиці захворювань суглобів. Багата антиоксидантами та вітамінами дієта допомагає захистити суглоби від пошкоджень та запалення. Фрукти, овочі, зелень, горіхи та риба багаті антиоксидантами, вітамінами С та Е, омега-3 жирними кислотами, які сприяють здоров’ю хрящовою тканини і самих суглобів. Також рекомендується вживати продукти, багаті на кальцій і вітамін D, такі як молоко, йогурт, сир і зелені овочі, щоб підтримувати кісткову тканину і суглоби в хорошому стані.

Підтримка здорової ваги є також важливим аспектом профілактики захворювань суглобів. Надмірна вага надає додатковий тиск на суглоби, особливо на коліна та кульшові суглоби, що може призвести до зносу та пошкоджень. Підтримуючи здорову вагу, можна знизити навантаження на суглоби та запобігти виникненню проблем.

Регулярні відвідування лікаря та профілактичні огляди також є важливими для профілактики захворювань суглобів. Лікар може виявити ранні ознаки проблем із суглобами та запропонувати необхідне лікування чи рекомендації для їх запобігання. Також важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря та приймати запропоновані ліки, такі як Терафлекс.

Терафлекс покращує стан суглобів

Ліки від остеохондрозу повинні бути безпечними і ефективними. Саме таким препаратом є Терафлекс від компанії Байєр. Цей препарат має низку переваг для кісток та суглобів. Він містить глюкозамін і хондроїтин, які необхідні для підтримки цілісності і міцності хряща. Живлячи хрящ, Терафлекс підвищує гнучкість суглобів, забезпечуючи плавний рух і зменшуючи дискомфорт, пов’язаний з остеохондрозом.

Щоб максимізувати переваги Терафлексу, важливо дотримуватися рекомендованого дозування та плану лікування. Препарат доступний у вигляді капсул для перорального застосування. Рекомендоване дозування залежить від індивідуальних потреб і тяжкості симптомів. Вкрай важливо проконсультуватися з фахівцем для отримання індивідуальної консультації.

Тривалість лікування Терафлексом може змінюватись в залежності від тяжкості стану та індивідуальної реакції. Лікар може дати рекомендації щодо оптимальної тривалості курсу.

Загалом, профілактика захворювань суглобів потребує комплексного підходу, що включає фізичну активність, правильне харчування, підтримання здорової ваги та регулярні відвідування лікаря. Дотримання цих заходів допоможе зберегти гнучкість та здоров’я суглобів, запобігти розвитку захворювань та забезпечити активне та повноцінне життя.

Література

1. Ytrehus B, Carlson CS, Ekman S. Etiology and pathogenesis of osteochondrosis. Vet Pathol. 2007 Jul;44(4):429-48. doi: 10.1354/vp.44-4-429. PMID: 17606505.

2. Bobunov DN, Ovasapyan ED, Matveeva DV, Iordanishvili AK, Senyukov AV, Shagalin DV. [Physical rehabilitation for osteochondrosis of the cervical and thoracic spine in elderly and senile people (Stage 2).]. Adv Gerontol. 2022;35(1):126-133. Russian. PMID: 35522118.

3. Seidler A, Bolm-Audorff U, Heiskel H, Henkel N, Roth-Küver B, Kaiser U, Bickeböller R, Willingstorfer WJ, Beck W, Elsner G. The role of cumulative physical work load in lumbar spine disease: risk factors for lumbar osteochondrosis and spondylosis associated with chronic complaints. Occup Environ Med. 2001 Nov;58(11):735-46. doi: 10.1136/oem.58.11.735. PMID: 11600730; PMCID: PMC1740072.

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі