За даними ДСНС, В Україні протягом останнього періоду зросла кількість випадків отруєння чадним газом. Від початку 2024 року сталося понад 2100 пожеж через неправильну експлуатацію опалювальних приладів. Внаслідок цього загинуло більше 220 осіб.
Отруєння чадним газом відбувається, коли людина вдихає газ, який не має кольору, запаху і є дуже токсичним. Чадний газ утворюється в результаті неповного згоряння матеріалів. Він потрапляє в легені під час дихання і блокує здатність крові переносити кисень до тканин і органів, що призводить до гіпоксії.
Про це розповіли у Криворізькій філії “Газмережі”.
Симптоми отруєння чадним газом дуже підступні. Їх можна сплутати з хворобливими проявами, але якщо у вас є газові прилади в приміщенні, якщо десь поруч працює електрогенератор і у вас запаморочення в голові, слабкість, сонливість, то це основні першочергові ознаки, що у вас може бути отруєння чадним газом. Значно пізніші симптоми – це вже нудота, короткострокова втрата свідомості.
Щоб вберегти себе від чадного газу вдома, слід дотримуватися кількох важливих заходів безпеки:
- встановіть детектори чадного газу, щомісяця перевіряйте їх на працездатність і замінюйте батареї, якщо це необхідно;
- щорічно замовляйте обслуговування газових приладів: перевіряйте газові котли, плити та водонагрівачі на наявність витоків і несправностей;
- регулярно прочищайте каміни та димоходи, щоб забезпечити правильну вентиляцію;
- забезпечте належну вентиляцію у приміщеннях, де використовуються газові прилади. Відкривайте вікна і двері для покращення циркуляції повітря.
Отруєння чадним газом — це серйозна проблема, яка може мати смертельні наслідки. Знання про симптоми, профілактику та першу допомогу можуть врятувати життя. Якщо ви підозрюєте отруєння, не зволікайте і звертайтеся за медичною допомогою!
новини Кривий Ріг LIFE