test

Всі новини про життя міста

При відсутності своєчасної екстреної вакцинації тварин чи людини це захворювання призводить до смерті

Криворізьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужи в Дніпропетровській області вкотре наголошує, що сказ – небезпечна інфекційна хвороба тварин і людей.

Збудником сказу є вірус, що вражає центральну нервову систему. При відсутності своєчасної екстреної вакцинації тварин чи людини захворювання призводить до смерті.

Для запобігання виникненню сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, терміново звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини. Слід дотримуватися правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточенню.

Особливо привертаємо увагу людей, які з власної ініціативи беруть безпритульних тварин (собаки, коти) до себе додому. Тому, перед тим, як принести тварину у власну оселю, її потрібно доставити у державну ветеринарну установу для клінічного огляду та профілактичної вакцинації проти сказу.

Для профілактики сказу необхідно: регулярно вакцинувати свійських тварин та диких м’ясоїдних тварин (пероральна імунізація шляхом розкладання у місцях їх перебування їстівних приманок з вакцинами); уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами; не торкатися диких чи безпритульних тварин; не підгодовувати безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди (особливо діти); виконувати правила утримання та вигулу тварин.
Стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти.
Сказу можна повністю уникнути, якщо після укусу людина як найшвидше отримає необхідну медичну допомогу.

Курс антирабічних щеплень призначають у разі ймовірного або наявного інфікування людини, після визначення приналежності випадків укусів до певних категорій контакту згідно з рекомендаціями ВООЗ. Самовільно припиняти лікування чи порушувати режим поведінки під час нього неприпустимо!

Перша медична допомога після укусу. Якщо вас укусила чи обслинила тварина (особливо дика чи безпритульна) негайно зверніться до лікаря! Якщо тварина домашня, попросіть власника надати документи, що підтверджують її щеплення.

Коли лікар недоступний, ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хв. мильною водою, мийними засобами, дезінфектантами для обробки ран у хірургічній практиці або іншими засобами (70%-м спиртом або 5%-м розчином йоду), що нейтралізують вірус. Після цього неодмінно зверніться по медичну допомогу.

Що робити із твариною, підозрілою на сказ. Собаку, кота чи іншу тварину, яка покусала людей або тварин, слід негайно доправити до найближчої ветеринарної клініки для огляду й утримання під наглядом спеціалістів протягом десяти днів, у жодному разі їх не вбивати!

В Україні останніми роками епідемічна ситуація щодо захворюваності на сказ є нестійкою. Реєструють поодинокі випадки захворювань, є умови для їхнього поширення. Зокрема, станом на 01.03.2024 рік по Дніпропетровській області зареєстровано 28 випадків захворювання на сказ у тварин (серед собак, котів, лисиць, ВРХ), з них 2 випадки по Криворізькому району у лисиці – мисливські угіддя Широківської селищної ради та кота у Новолатівській ОТГ, підтвердженими звітами про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу, виданими Дніпропетровською регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. З метою введення карантинних обмежень, на території зазначених громад, Криворізьким районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області було ініційовано проведення надзвичайних та протиепідемічних комісій при Криворізькій районній військовій адміністрації.

У разі виникнення питань звертайтеся до державних ветеринарних лікарів, які обслуговують територію, за місцем утримання тварин або територіальний орган Держпродспоживслужби.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі